Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavosti z golfových Tálí: Češky na chvostu, „špatný“ hole-in-one

Pernilla Lindbergová, třetí kolo Ladies Slovak Open 2010. | foto: Grey Bear Tále

30 2010
Pohled na výsledkovou listinu turnaje Slovak Ladies Open je pro příznivce českého golfu tristní. Ze 126 zúčastněných golfistek předvedly nejhorší výkon tři hráčky z Česka.

Marie Šebestová zahrála v prvním kole výsledek +15, Zuzana Mašínová +19 a Daniela Proroková +21. Byly tak jedinými hráčkami, které vypadly už po prvním kole, neboť kdo zahraje více než +14, nesmí pokračovat.

Čtvrtá česká hráčka, teprve patnáctiletá Klára Spilková, odehrála dvě kola s celkovým výsledkem +8, do finálových kol však nepronikla.

Finka jednou ranou
Pověstný hole-in-one, tedy jamku zahranou jediným úderem, předvedla na Slovensku finská golfistka Hanna-Leena Salonenová. Povedlo se jí to ve druhém kole na jamce číslo 5 o délce 121 metrů.

Ladies Slovak Open 2010 - golfové hřiště Tále.

Šťastná trefa ale Fince nepomohla. Jednak zůstala jako první o jedinou ránu pod čarou cutu, navíc se trefila na nedotované jamce. Kdyby zahrála hole-in-one na jamce číslo 7, dostala by diamantové náušnice, v případě úspěchu na jamce 17 by získala Škodu Roomster. Jí zůstal jen dobrý pocit za povedený úder.

Zklamaná těhotná
Golf se dá hrát na velmi vysoké úrovni i v pátém měsíci těhotenství. V Tálích to dokázala nejlepší německá hráčka Martina Eberlová. "Spokojená ale nejsem. Chtěla jsem hrát i o víkendu," řekla hráčka, která neprošla cutem s výsledkem +8.

Fanynka Daviesová
Evropská golfová jednička Laura Daviesová z Anglie neholduje jen golfu. Jako velká příznivkyně fotbalu se projevila i v Nízkých Tatrách.

Laura Daviesová, druhé kolo Ladies Slovak Open 2010.

Zanícená fanynka FC Liverpool zvažovala účast na místním zápase. Nabízelo se třetiligové derby Brezna s Podbrezovým, ale nakonec si anglická golfová stálice, která ovšem pokazila třetí kolo turnaje, slovenský fotbal nechala ujít.

Odolná Slovenka
Do finálových kol turnaje Ladies Slovak Open prošla jediná zástupkyně českého či slovenského golfu. Slovenská profesionální hráčka Zuzana Kamasová to přitom neměla vůbec jednoduché. Jako členka pořádajícího Golf Clubu Grey Bear Tále byla pod tlakem místních médií i veřejnosti, navíc se musela vyrovnávat se smutnou událostí. Během turnaje totiž zemřel otec jejího caddyho Michala Englera, jenž je zároveň jejím životním partnerem.

Ladies Slovak Open, 1. kolo.Najdete na iDNES.czmobilní verze