Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zahajovací turnaj Czech PGA Tour ve Mstěticích vyhrál Kanaďan Horsky

John Horsky, vítěz Prague Open 2010. | foto: Martin Kabát

27 2010
Skvělým finišem v dnešním druhém kole vyhrál Kanaďan John Horsky turnaj Golf Prague Open, jímž začala nová sezona Czech PGA Tour. Na hřišti ve Mstěticích dosáhl výsledku čtyři rány pod par.

Po slunném nedělním prvním kole přineslo pondělní dopoledne déšť a vichr, tak typický pro středočeský links.

Z vedoucí trojice, kterou po prvním dnu tvořili Slovinec Daniel Kraljič, karlovarský nováček mezi profesionály Ladislav Trubač a tradiční uchazeč o vavříny na domácí scéně Robert Schovánek, se nikdo v popředí výsledkové listiny neudržel.

Pětapadesát tisíc korun, největší podíl z dotace 450 tisíc, tak patří.kanadskému profesionálnímu učiteli golfu z Terezína a dalších severočeských hřišť.

John Horsky, druhé kolo Prague Open 2010.

Syn českých rodičů Horsky zahrál v prvním kole par a ve druhém stlačil své skóre na hodnotu -4. Hrál šest birdie a dvě bogey. "V neděli jsem trefoval balon nejlíp v životě," pochvaloval si vítěz.

Paradoxně to nebylo jeho lepší kolo, což způsobila hra na greenech, které ve Mstěticích po zimě ještě nejsou bůhvíjaké.

A dalším paradoxem je, že sympatický kanadský vítěz se na turnaj nijak zvlášť nepřipravoval. "Pomohlo mi, že jsem se s klienty podíval do Španělska," potvrdil Horsky, že také on drží "jižní" trend mezi českými hráči v období, kdy se na tuzemských hřištích nehraje.

O ránu druhý skončil nejlepší český profesionál loňské sezony Marek Nový (na snímku dole), jenž také nemohl doma trénovat, protože se cestou zpátky z kempu v USA zdržel vinou zastaveného leteckého provozu nad Evropou a domů dorazil až v pátek, dva dny před začátkem Prague Open.

Marek Nový, druhé kolo Prague Open 2010.

Třetí místo obsadil se ztrátou dalšího úderu Petr Mrůzek, nejlepším amatérem se stal Daniel Suchan, jenž výsledkem +5 obsadil šestnácté místo.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour pokračuje za dva týdny turnajem v rakouském Waidhofenu.

prague open - konečné pořadí

Par 72: 1. Horsky (Kan.) 140 (72+68) - 4, 2. Nový 141 (72+69) -3, 3. Mrůzek 142 (72+70) -2, 4. Nič 143 (72+71) -1, 5. Schovánek 144 (69+75) par, 6. Skalle 145 (72+73), Lizánek 145 (72+73), Babický (všichni ČR) 145 (72+73) všichni +1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze