Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Žokej Myška osedlá v pardubickém hlavním dostihu koně „simulanta“

Vítězný žokej Jaroslav Myška a kůň Holly Mill. | foto: Michal Klíma, MAFRA

7 2015
První letošní dostihy Jaroslav Myška absolvoval teprve před týdnem v Lysé nad Labem a třikrát skončil pátý. Žokej z Valů u Přelouče to před pátečními úvodními závody v Pardubicích považuje za slušný rozjezd do sezony.

„Tři závody byly akorát, v Lysé panovala fajn atmosféra, žádné vedro, pod mrakem, příjemné počasí... Nebylo to až tak našlapané lidmi, pak když už to je humbuk, je to takové nepříjemné. Líbilo se mi to,“ řekl Myška.

Na tiskovce jste mluvil o tom, že příprava na sezonu proběhla jako vždycky. Co přesně to ve vašem podání znamená?
Jezdit koně v tréninku, dostat se do kondice. A běhání plus cyklistika, ovšem na kolo není až tolik času. Když to vyjde, někdy i plavání v bazénu. Hlavně se snažím dát nějaká kila dolů tím běháním.

V pátek máte v prvním dostihu klisnu Dunátu, se kterou jste v Pardubicích zvítězil loni při závěrečných dostizích.
Šla poprvé a vyhrála, uvidíme, co to s ní udělalo přes zimu. Ostatní koně v dostihu nejsou extra kvalitní, takže by si s tím mohla poradit. Když bude v pořádku a bude ji to bavit... Skákala dobře. Neměla moc času na přípravu a poradila si s tím, těším se na ni.

Co další koně?
Teď jezdím pro Radka Holčáka Stefana místo (Lukáše) Matuského, který se minulý týden na Slovensku zranil. Toho koně neznám, ale nějaké výsledky má. Snad to bude v pořádku. Mám tam taky dva koně od pana Olehly: Hegnuse a Reapera. Hegnus se vrací po nějaké době, Reaper loni skončil posledními Pardubicemi - třetím místem za Handsome Jackem, který teď taky startuje. Uvidíme, jak na tom na jaře bude. Je to spolehlivý steepler. Další dva jsou Vajgaros a Mirax. Mirax přechází ze čtyřletých mezi starší koně, uvidíme. Je to spolehlivý kůň. Je ovšem takový hektický, je nutné mu vyhovět. Uvidíme, jak se s prvním dostihem popasuje. Vajgaros na překážkách debutuje. Ale v Pardubicích má z tréninku naskákáno, zná to tady. Byl to účastník Českého derby a St. Legeru, v obou doběhl na sedmém místě, takže má i nějakou třídu. Mohl by to být šikovný kůň.

Mohli byste tentokrát s Reaperem Handsome Jacka v Úvodní steeplechase cross country Koroka „trhnout“?
Těžko říct, Reaper je nevyzpytatelný. Když jsem ho jezdil, měl jsem pocit, že to je dobré, ale vždycky se pak něco stalo. Je to taková „bolístka“, něco se mu občas nezdá... Třeba loni startoval v Lysé nad Labem v jedničkovém dostihu, překonali jsme Irskou (lavici), on si skočil trochu do kopyta a najednou hrozný problém - začal kulhat, jak když má zlomenou nohu. Takže jsem ho zastavil. Za deset minut zase chodil, ocas nahoru...

Takže je to kůň - simulant?
No. Pak měl dostihy, kdy ho to nebavilo. Ale podzim skončil relativně dobře, věřím, že se přes zimu mohl udržet v dobré náladě a na jaro by mohl být nachystaný. Zase bude o trošku starší. Jde o to, aby byl motivovaný.

Jak se daří vašemu malému synkovi?
Dobře. Ten roste - hlavně je to traktorista a řidič, musíme někde pořád jezdit. Sedne se mnou na poníka, objede tři kolečka a jde dolů. Ale nenutíme ho do toho. Je vidět, že to u nás teď šéfuje, všechno se motá kolem něho (úsměv).

Program

Zahajovací dostihový den - 8. května v Pardubicích

1. dostih, proutěné překážky IV. kategorie pro 5leté a starší koně na 3200 metrů s dotací 60 tisíc korun 13.00
2. dostih, proutěné překážky V. kategorie pro 4leté koně na 2900 metrů s dotací 30 tisíc korun 13.35
3. dostih, steeplechase cross country III. kategorie pro 5leté a starší koně na 3500 metrů s dotací 90 tisíc korun 14.20
4. dostih, steeplechase cross country - handicap III. kategorie pro 5leté a starší koně na 4000 metrů s dotací 90 tisíc korun 14.55
5. dostih, steeplechase cross country IV. kategorie pro 5leté a starší koně na 3400 metrů s dotací 60 tisíc korun 15.30
6. dostih, steeplechase cross country - handicap IV. kategorie pro 5leté a starší koně na 4000 metrů s dotací 60 tisíc korun 16.10
7. (hlavní) dostih, steeplechase cross country I. kategorie pro 5leté a starší koně na 4500 metrů s dotací 150 tisíc korun 16.45
8. dostih, steeplechase cross country V. kategorie pro 4leté koně na 3300 metrů s dotací 30 tisíc korun 17.20

Vstupné: 90 korun, zlevněné (studenti, mládež do 18 let) 70 korun, děti do 140 cm, senioři nad 65 let, ZTP, TP, ZTP/P zdarma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze