Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Čínská zeď, obří vlaštovka i 207 vlajek. Jak Peking vítal MS

22 2015
Peking (Od našeho zpravodaje) - Už dopoledne si rozdělili medaile maratonci a v rozbězích a kvalifikacích se představili další atleti. Na slavnostní zahájení si však světový šampionát atletů musel v Pekingu počkat až do odpoledne.

Příchod prezidenta Si-Ťin-pchinga byl přivítán s bouřlivými ovacemi, nadšení čínští diváci vstávali a tleskali. Senegalský funkcionář Lamine Diack, odcházející 82letý prezident Mezinárodní atletické federace přednesl jeden ze svých posledních projevů ve funkci, načež první muž Číny šampionát slavnostně zahájil.

Zahájení mistrovství světa si na rozdíl od olympiád vystačilo s pouhou hodinou času. Vlajky 207 zúčastněných zemí s čínskou na samém konci nemohly chybět, tentokrát je však nedoprovázelo vždy tak dlouhé defilé sportovců.

Pokračování ceremoniálu pak už proběhlo v rozdováděném duchu s tanečními kreacemi mladých Číňanů, uprostřed stadionu vyrostla další umělá dráha i miniatura Velké čínské zdi, nad tribunami přeletěla obří vlašťovka Yaner, maskot šampionátu.

Po uměleckém startu šampionátu se pak do centra dění navrátili atleti. Odpoledním blokem pokračoval úvodní den mistrovství.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze