Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Žádné nákupy. České volejbalistky se letí do Japonska předvést

České volejbalistky Šárka Kubínová (vlevo) a Ivana Plchotová v kvalifikačním souboji o ME proti Francii. | foto: Sokol JanČTK

21 2010
Na ten den se české volejbalistky připravovaly dlouhé tři měsíce. V sobotu odlétají do Japonska, kde příští pátek začíná světový šampionát. "Sehráli jsme hodně zápasů a myslím, že jsme se připravili velmi dobře," řekl kouč reprezentace Jiří Šiller.

K tomu, aby něco takového mohl pronést, jeho týmu pomáhaly i podmínky v Brně, kde národní výběr trénoval. Proč zrovna Brno? Díky reprezentačnímu asistentovi a zároveň kouči KP Brno Ondřeji Markovi tady má reprezentace dobré kontakty a podle Šillera také nejlepší podmínky.

"Potřebovali jsme se připravovat ve velké hale, abychom se nachystali na ty japonské, a tady nám ve všem vyšli vstříc." V Japonsku si hráčky budou muset zvykat také na časový posun. Ani to však kouč v přípravě neopomenul.

"V poslední fázi už jsme trénovali v časech, ve kterých budeme na šampionátu hrát," podotknul Šiller. O co sdílnější byl ohledně přípravy, o to méně toho nahlas řekl o cílech svého celku. "Chceme být především spokojení s předvedenou hrou," zdůraznil Šiller.

Kapitánka českého výběru Ivana Plchotová ale naznačila víc. "Musíme porazit dva týmy, abychom se dostaly ze skupiny." V té Češky čekají týmy z Itálie, Nizozemí, Keni, Brazílie a Portorika. Hráčky se těší nejen na to, že už si konečně zahrají ostrý zápas.

Láká je i vzdálená země, kam se většina z nich ještě ani jednou nepodívala. O získávání turistických poznatků ale Jiří Šiller nechce ani slyšet. "Rozhodně nedovolím, aby se to zvrhlo na nákupní zájezd. Chci, abychom tam předvedli to nejlepší, co umíme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze