Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Začíná PGA Tour. Woodsova absence dává šanci jiným

PGA Tour začne stejně jako loni bez Tigera Woodse | foto: pgatour.com

6 2010
Kdy se vrátí Tiger Woods? Tato otázka je opět tou nejčastější před začátkem nového ročníku PGA Tour. I bez něj se však očekává zajímavá sezona.

Stejně jako loni začíná sezona spekulacemi a čekáním, kdy se vrátí Tiger Woods. Před rokem marodil s kolenem a vrátil se v únoru, aby následně nezískal ani jeden major, ale stal se nejlepším hráčem sezony.

Letos je to s Woodsovým návratem zamotanější. Na konci roku vyplula na povrch aféra ohledně milenek a světová jednička se z golfu stáhla na dobu neurčitou.

Tiger Woods pokořený.

Vítězové budou mít náskok

Sezona na americkém PGA Tour začíná už ve čtvrtek turnajem SBS Championship. Osmadvacet vítězů loňských turnajů bude mít na Havaji před většinou golfistů, kteří se představí až příští týden na Sony Open, uvítací bonus v celkové hodnotě 5,6 milionu dolarů. Ty už se počítají do celoročního Fedex Cupu.

V Kapalui budou chybět dvě největší golfová esa - Tiger Woods i Phil Mickelson. Světová dvojka by měla na PGA Tour objevit nejdřív na konci ledna v Torrey Pines.

Hlavní golfové události v 2010

Masters (8.-11. dubna)

US Open (17.-20. června)

British Open (15.-18. července)

PGA Championship (12.-15. srpna)

Tour Championship (23.-26. září) - závěrečný turnaj PGA Tour, po něm pokračuje Podzimní série, které se účastní zejména méně úspěšní golfisté

Ryder Cup (1.-3. října)

Letošní sezona opět nabitá a bez Woodse možná i zajímavější. Jeho pauzy mohou využít ostatní špičkoví hráči. Už tento týden totiž naskočí všichni loňští vítězové major turnajů Stewart Cink, Ángel Cabrera, Lucas Glover i Jang Jong-un.

Vedle nich mohou letos zazářit i mladí a talentovaní Rickie Fowler, Rory McIlroy a Rjo Išikawa. Šance mohou využít i stálice jako Padraig Harrington, Steve Stricker. Napravit loňskou zkaženou sezonu jistě bude chtít i Sergio García - toho ale v současné době provází zranění zápěstí, kvůli kterému nemůže ani trénovat.

Naopak jeden z tradičních hráčů a co se týče finanční stránky druhý nejúspěšnější hráč PGA Tour Vijay Singh odchází hrát do Evropy. Na některých amerických turnajích by ale objevit měl.

Nové drážky

Do žebříčků by mohla promluvit i změna pravidel, která se týká drážek holí. Nově by mělo být složitější odpálit míček z roughu a tím zvýhodnit přesné golfisty. Do jaké míry se naplní představa tvůrců pravidla, ukáže jen čas.

Například Kenny Perry se domnívá, že světová špička se na nové hole zvykne velmi rychle a nezpůsobí jí to větší problémy. Stejný názor má i loňský vítěz PGA Championship Jang Jong-un.

Jubilejní Open v St. Andrews i Ryder Cup ve Walesu

Klubovna historického St. Andrews -

Na Britských ostrovech se letos budou konat dva vrcholné turnaje. Nejprve v kolébce golfu St. Andrews proběhne jubilejní 150. ročník British Open. Na přelomu září a října se pak pozornost upře na Wales, kde na dalším slavném hřišti Celtic Manor proběhne Ryder Cup, klání USA a Evropy.

Nejen pro Američany prestižní US Open se letos bude hrát na dalším slavném hřišti - kalifornském Pebble Beach.

Jako každý rok bude jedním z vrcholů dubnové Masters. "Když na něm bude Tiger, bude to bonus. A když ne? Tak i tak to bude jedno z dalších skvělých Masters, které byly před Tigerovou érou," píše na oficiálních stránkách tour jedna z korespondentek Melanie Hauserová. Skvělý golf je na PGA Tour k vidění, i když zrovna Tiger Woods nestartuje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze