Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zachránil pádlo soupeři. To je normální

24 2006
Prostějov - Klidně mohl předstírat, že si pádla, které těsně před startem uplavalo největším soupeřům, nevšiml. Francouzský kanoista Cyril Leblond však duchapřítomně hrábl do vody, podal ho pořadateli na molu a ten je zároveň se startovním výstřelem stačil předat zadákovi české posádky Davidu Lisickému.

"Pět vteřin před startem druhého kola jsem byl najednou bez pádla," popsal situaci hrozící krachem nadějí olomoucký závodník, který jezdí na deblkánoi s prostějovským háčkem Janem Vlčkem. "Ještě že jsme předtím nevyhráli první kolo, protože to už by na startu za námi nikdo nebyl."

Na letošním mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v Karlových Varech se totiž do druhé jízdy startovalo v obráceném pořadí z prvního kola, kde olomoucko-prostějovská dvojice Lisický, Vlček skončila druhá, právě za Francouzi.

"Vůbec jsem o tom nepřemýšlel, je to přece normální věc. Nechápu, proč mluvíš o nějaké Ceně fair play," říkal Leblond po závodě Lisickému.

"Seběhlo se to neuvěřitelně rychle. Stačil jsem jen zavolat, že mi plave pádlo. Už jsem si říkal, že budu Honzovi pomáhat rukama," usmál se Lisický.

Kdyby pádlo nedostal, sen o druhé světové medaili z kanoistiky by se úspěšnému raftaři rozplynul. A Francouzům by ubyl největší soupeř. Ti se však ukázali i jako výborní sportovci v závodě si přesto dojeli pro titul. Lisický s Vlčkem brali stříbro.

"Něco podobného se mi ještě nestalo. Ale vztahy mezi sportovci od vody jsou trochu jiné. Radíme si a pomáháme si, i když jsme soupeři," poznamenal Lisický, který pracuje jako fyzioterapeut.

Po závodě Lisický navrhl Francouze na Cenu fair play, kterou při vyhlašování výsledků také dostali. "Pak jsem za nimi ještě zašel a přinesl jim láhev balantinky," dodal Lisický.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze