Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Za diváka na trati hrozí milionová pokuta

31 2000
Ž e n e v a - Mezinárodní automobilová federace (FIA) potrestá pořadatele nedělní Velké ceny Německa formule 1 až poté, co obdrží oficiální zprávu od svých delegátů, kteří byli na Hockenheimringu. Během závodu vběhl na trať francouzský divák s úmyslem poškodit piloty McLarenu. Organizátorům za to, že mu ve vniknutí na dráhu nezabránila, hrozí vysoká pokuta nebo dokonce vyřazení ze seriálu mistrovství světa.

"Rozhodneme, až budou objasněny všechny okolnosti a dostaneme do rukou zprávu od našich delegátů," uvedla tisková mluvčí FIA Agnes Kayserová.

V minulosti uložila FIA organizátorům vysoké pokuty. Letos v březnu například potrestala pořadatele Velké ceny Brazílie v Sao Paulu pokutou 100.000 dolarů za to, že na trať vlétly špatně upevněné reklamní panely. Když při jednom závodu v Maďarsku na Hungaroringu rovněž vběhl na trať divák, organizátoři museli zaplatit pokutu milión dolarů.

Fanoušek v Hockenheimu přeběhl dráhu v 25. kole na jedné z rovinek, když přijíždějící vozy byly na dohled. Komisaři závodu poté vyslali na trať zpomalovací vůz, který připravil o náskok oba mclareny. Právě o to muži v bílé pláštěnce šlo, protože se chtěl pomstít firmě Mercedes-Benz, partnerovi stáje McLaren, za své propuštění. Otec tří dětí tak pomohl k prvnímu triumfu v kariéře Brazilci Rubensu Barrichellovi z Ferrari.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze