Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z pražského písku se „Profesor“ a „Štíhlá bestie“ odrazili zpátky na trůn

Todd Rogers (vlevo) a Phil Dalhausser | foto: FIVB

21 2010
Moskevský turnaj Světového okruhu pro ně skončil neobvykle. Finálovou porážkou. To z Prahy vezou, co se od nich čeká. Zlato. Plážoví volejbalisté Todd Rogers a Phil Dalhausser v české metropoli získali už čtvrtý triumf. Ze šesti možných.

Jsou tedy nejlepší na světě? "Myslím, že to teď můžete říct. Teď asi ano," říká Dalhausser s americkou sebejistotou. Anebo je to sebejistota úřadujícího olympijského vítěze a světové jedničky?

S odvážnými prohlášeními to ale ani Dalhausser, kterému se pro vytáhlou postavu stejně jako pro razantní zakončení přezdívá Štíhlá bestie, nepřežene: "Něco takového se může velice rychle změnit. Je tu několik hodně dobrých týmů, které nás mohou sesadit."

Ve finále proti velezkušenému Emanuelu Regovi a mladému Alisonovi Ceruttimu z Brazílie prokázali, proč jsou na trůnu.

Dalhausser předváděl skvělou práci na podání i na bloku. Jen v tie-breaku získal touto činností pět bodů. "No, myslím, že mi to docela šlo," smál se na celé kolo po úspěšném finále.

A Todd Rogers? "Pouze" 188 centimetrů vysoký chlapík zase potvrzuje přezdívku Profesor. Právě takovou hrou si dokázal poradit s připraveným soupeře. Chytrost vítězila nad silou.

"Oni jsou zkušení, mohou využít souhry ze všech společných turnajů. My s Alisonem se ještě potřebujeme zlepšovat," vysvětloval rozdíly mezi zlatem a stříbrem Emanuel.

Todd Rogers (vlevo) a Phil Dalhausser

Todd Rogers (vlevo) a Phil Dalhausser

Nebyl to ale pro Američany snový týden v Praze. Vstup měli mizerný.

"Ten první den jsme měli opravdu špatný. Málem jsme nezvládli už první zápas, pak jsme doopravdy prohráli," vzpomíná Dalhausser na duely s Australany McHughem a Slackem a následný nezdar s krajany Gibbem a Rosenthalem.

"Během pátku a soboty nám chvíli trvalo dostat se do toho správného rytmu. A nakonec jsme v neděli odehráli náš nejlepší zápas," pochvaloval si razantní smečař svojí stoupající fazonu.

Oslavy pražské výhry se prý smrsknou na několik piv. A taky procházku po místních pamětihodnostech. "Ještě než odjedeme na další turnaj, chtěl bych to tu trochu poznat. Neměli jsme šanci projít si město a takže snad po finále," spřádal plány 206 centimetrů vysoký Dalhausser.

Phil Dalhausser smečuje

Phil Dalhausser smečuje

A na rozlučku místním pořadatelům děkovali. "Fantastický turnaj. Užil jsem si ho a stejně tak jsem si užil i finálový zápas. Takže doufám, že si to užili i diváci, když se hrálo na tři sety," nechal se slyšet Rogers.

"Doufám, že v Praze bude takovýto turnaj každým rokem. Že sem přijde grandslam a pak světový šampionát. Skvělý podnik, skvělé město," dodal na rozloučenou.

"Jen bych opakoval to, co řekl Todd. Nemám důvod si stěžovat. Všechno bylo v pohodě," poznamenal Dalhausser, druhý ze spokojených triumfátorů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze