Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z Kubaly je přihrávající blokař. Vyhovuje mi to, říká zkušený volejbalista

Takhle Přemysl Kubala (vlevo) slavil triumf v Českém poháru | foto: Ota BartovskýMF DNES

22 2010
Přihrávající blokař. To je nový post Přemysla Kubaly v DHL Ostrava. Zkušený volejbalista tak odehrál finále Českého poháru s Libercem (3:2), i minulé tři extraligové zápasy. "Vyhovuje mi to," prohlásil Přemysl Kubala. "Rád polařím i přihrávám."

Libero Jan Václavík tak chodí do zadní část hřiště místo blokaře Martina Klapala a nezvykle nahrazuje také smečaře, především Romana Kozáka, ale chvílemi i Marka Mikulu.

"Chtěli jsme, aby Roman nebyl přihrávkou tolik zatížený, aby se soustředil hlavně na útok," vysvětlil změnu ostravský trenér Jaroslav Tomáš. "Osvědčilo se to, Roman je v daleko větším klidu."

Podstatné podle Tomáše je však to, že Přemysl Kubala výtečně přihrává. "Je to jeden z nejlepších přihrávačů a náš nejlepší polař."

Kubala přiznává, že by mohl mít potíže s pořádně tvrdým servisem. "Ten má Kladno, ale i v zápase s ním jsme si relativně dobře přihráli," připomněl výhru 3:2. "V poli pak mám odehráno více než kluci, takže věřím, že pomohu i tam. Roman si oddechne."

Roman Kozák tvrdí, že je to pro něj ulehčení. "Trénovali jsme to už delší dobu a zatím nám to vychází," podotkl.

S tímto způsobem hry Ostravští odehráli zatím čtyři zápasy a prohráli jen na hřišti obhájců titulu, Českých Budějovic 3:0. Uspěli i v sobotu v Benátkách nad Jizerou - 3:1.

Kozák si musel zvyknout jen na jiný rytmus, na to, že není na hřišti celou dobu. "Tak aspoň, když sedím na střídačce, vidím zápas jiným pohledem," podotkl.

Při hře v poli by se měl Kubala představit i dnes, kdy Ostravští od 17 hodin hostí Příbram.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze