Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Xterra na Hluboké je vynikající, chválí Kubíček

22 2006
Hluboká nad Vltavou - Naruší někdo z českých terénních triatlonistů nadvládu Jana Kubíčka? Další možnost skýtá sobotní Xterra v Hluboké nad Vltavou, nejprestižnější závod v terénním triatlonu v Česku. Na jihu Čech půjde o mistrovské tituly i body do klasifikace Evropského poháru. A také to bude český hon na Kubíčka.

V Česku se stává Hluboká pro mnohé triatlonisty vrcholem sezony. Když tady uspějí, je to pro ně dobrý rok.

Když vyhrál Tomáš Jiránek při mistrovství Evropy v hlubockém závodě před dvěma roky cyklistickou část a porazil celou světovou špičku, zařadil výsledek mezi nejcennější v kariéře. I když byl celkově v závodě sedmý.

„Porazil jsem na kole Lebruna, Marceaua, celou naši špičku,“ pochvaluje si dodnes.

Motivuje ho, že je letos hlubocká Xterra součástí Evropského poháru. A současně se na ní bude rozhodovat o titulech v mistrovství republiky v terénním triatlonu. „To jsou podněty,“ souhlasí.

Jednička mezi českými triatlety v terénu je Jan Kubíček z Chodova. Profesionál, od kterého se čekají výsledky.

„Dobře zná trať,“ říká o něm ředitel hlubockého závodu Michal Piloušek.

Kubíček na Hlubokou přijede s tím, že chce vyhrát. Má i na Francouze Lebruna, tradičního a především velmi silného soupeře. Posledního vítěze závodu Evropského poháru.

V rámci přípravy vyrazil Kubíček minulý víkend na první ročník terénního triatlonu v Červené nad Vltavou. „Jistě to byla poslední příprava na Hlubokou,“ ujišťoval. A Červenou absolvoval naplno. „Jinak nezávodím,“ pravil klidně.

Suverén letošní sezony českého terénního triatlonu v přípravě na Hlubokou nic nezanedbal, to není jeho zvykem. Všechno je třeba vydřít, tak zní jeho motto.

V Červené ho ve vodě někdo kopl do brýlí a udělal mu modřinu kolem oka. A Kubíček pak vtipkoval.

„Závodil jsem ne na krev, ale na podlité oko,“ smál se.

Oceňuje práci Michala Pilouška, šéfa terénního triatlonu na Hluboké.

"Hluboká má atmosféru, lidé tu závodí rádi. Je tam skvělé přírodní prostředí,“ chválil. „Je to jeden z vůbec nejlepších terénních triatlonů na světě. Se spoustou lidí u tratí.“Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze