Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V čele krasobruslařské soutěže týmů jsou Japonci a Rusové

Šoma Uno ve volné jízdě na mistrovství světa v Helsinkách. | foto: AP

20 2017
V čele krasobruslařské soutěže týmů World Team Trophy jsou po prvním dnu domácí Japonci a Rusové. Oba výběry díky vystoupení svých mužů, žen a tanečního páru v krátkých programech v Tokiu nasbíraly 44 bodů.

Průběžně třetí Američané na vedoucí duo ztrácejí jeden bod. Do soutěže ještě nezasáhly sportovní dvojice, kde by měli mít Rusové ve srovnání s Japonci a Američany navrch díky Jevgeniji Tarasovové a Vladimiru Morozovovi, evropským šampionům a bronzovým medailistům z MS.

Japonci jsou při zohlednění pomocných kritérií na průběžném prvním místě. O možný náskok je ale připravilo selhání světového šampiona Juzurua Hanjua, který stejně jako na MS pokazil krátký program a obsadil až sedmou příčku. Vítězstvím v krátkém programu Japoncům pomohl stříbrný medailista z MS Šoma Uno.

Ruský tým těžil především z vystoupení krasobruslařek. Sedmnáctiletá úřadující mistryně světa Jevgenija Medveděvová se v krátkém programu poprvé v kariéře dostala přes 80 bodů, vlastní světový rekord z prosincového finále Grand Prix vylepšila o 1,64 bodu.

Druhým místem ji podpořila Jelena Radionovová, vicemistryně Evropy z let 2015 a 2016, která se ale letos do ruské reprezentace pro vrcholné akce neprobojovala.

Američanům k průběžnému třetímu místu pomohlo vítězství Madison Chockové a Evana Batese v krátkém tanci a druhé místo letošního vítěze mistrovství čtyř kontinentů Nathana Chena mezi muži.

World Team Trophy

krasobruslařská soutěž týmů v Tokiu

Muži - krátký program: 1. Uno (Jap.) 103,53, 2. Chen (USA) 99,28, 3. Ťin Po-jang (Čína) 97,98.

Ženy - krátký program: 1. Medveděvová 80,85, 2. Radionovová (obě Rus.) 72,21, 3. Miharaová (Jap.) 72,10.

Taneční páry - krátký tanec: 1. Chocková, Bates (USA) 79,05, 2. Weaverová, Poje (Kan.) 76,73, 3. Bobrovová, Solovjov (Rus.) 68,94.

Průběžné pořadí: 1. Japonsko 44 bodů, 2. Rusko 44, 3. USA 43.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze