Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woodsova manželka promluvila. Ránu golfovou holí do obličeje popřela

Elin Nordegrenová-Woodsová a syn Charlie Axel doma na Floridě | foto: Profimedia.cz

25 2010
Ačkoli některé informace ze zámoří hovořily o tom, že Elin Nordegrenová musí o životě s Tigerem Woodsem po rozvodu mlčet, poskytla Švédka rozhovor magazínu People. Říká v něm mimo jiné, že zcela přestala sledovat golf. "Neviděla jsem ani minutu," prohlásila, zatímco její bývalý muž se chystal na první turnaj play-off v Ridgewood Country Clubu.

Manželství světové golfové jedničky skončilo po šesti letech jako důsledek Woodsových mnohačetných nevěr.

Třicetiletá Nordegrenová uvedla, že se spolu snažili v uplynulých měsících svazek zachránit, ale marně. "Manželství bez víry a lásky není dobré pro nikoho," prohlásila matka dvou Woodsových dětí - tříleté dcery Sam Alexis a osmnáctiměsíčního syna Charlieho Axela.

Od chvíle, kdy se Woodsovy nevěry na konci loňského roku provalily, prý prošla peklem. "Střídala se u mě období, kdy jsem tomu nemohla uvěřit, období šoku, vzteku a nakonec lítosti nad ztrátou rodiny, kterou jsem si tak přála pro své děti," řekla Nordegrenová, kterou s Woodsem seznámil švédský golfista Jesper Parnevik, u něhož pracovala jako au-pair.

Navzdory prožitému utrpení se prý cítí silnější než kdy předtím. "Věřím svému přesvědčení, svým rozhodnutím i sobě," uvedla rodačka ze Stockholmu, která studuje na vysoké škole psychologii.

Postěžovala si, že jí kvůli psychickému vypětí začaly vypadávat vlasy. "Je to těžké, když si myslíte, že žijete nějaký život a najednou ...je to všechno lež? Trpíte, protože to tak nebylo. Ale přežiju to. Je to náročné, ale nezabije mě to," prohlásila.

Tiger Woods a Elin Nordegrenová.

Tiger Woods a Elin Nordegrenová

V těžkém období prý dokázala zvládnout své emoce díky terapii, při níž si psala deník. "K tomu, co jsem psala v prosinci a lednu, se nevracím, bojím se toho," řekla. Od vypuknutí aféry až dosud se moc nedívala na televizi. Informace však měla od přátel a z internetu, kde vývoj skandálu sledovala.

Když se v zimě na veřejnosti hlásila jedna Woodsova milenka za druhou, připadala si prý jako pitomec. "Říkala jsem si: jak je možné, že jsem nic netušila? Slovo zrada pro to nestačí. Přišlo mi, že se mi zhroutil celý můj svět. Vypadalo to, jako by vlastně ani neexistoval. Bylo mi trapně z tolika podvodů. Cítila jsem se zrazená mnoha lidmi z mého okolí."

Domnívá se, že by jednou Woodsovi mohla odpustit, ale zatím na tom stále pracuje. "Chce to čas, je to poslední krok v procesu odpouštění," konstatovala. I když se spekulovalo o tom, že se hodlá s dětmi přestěhovat do rodného Švédska, zůstane prý nadále v USA a těší se na nový život.

O tolik probíraném majetkovém vyrovnání s nejlépe vydělávajícím sportovcem světa se v rozhovoru nezmínila. Podle dřívějších spekulací může dostat až půl miliardy dolarů. "Za peníze si štěstí nekoupíte, ani vám nedají znovu dohromady rodinu," řekla pouze.

Aféru odstartovala loni v listopadu Woodsova bizarní noční nehoda, při níž narazil rodinným vozem do stromu nedaleko jejich floridského domu. Nordegrenová popřela, že v hádce kvůli prozrazené nevěře tehdy udeřila manžela do obličeje golfovou holí, jak se o tom spekulovalo. "K žádnému násilí nedošlo doma ani venku," uvedla. "I spekulace, že jsem ho s holí vyprošťovala z auta, jsou směšné."

Elin Nordegrenová-Woodsová (vlevo) se synem Charliem a její sestra Josefin se Sam Woodsovou.

Elin Nordegrenová-Woodsová (vlevo) se synem Charliem a její sestra Josefin se Sam Woodsovou

Woods prý v noci odjel z domu, a když se dlouho nevracel, šla ho hledat. "Snažila jsem se ho dostat ven ze zamčeného vozu, jak se dalo. Myslet si cokoli jiného, je absolutně mimo," prohlásila Nordegrenová.

Woodsova exmanželka, která se dosud k aféře nevyjadřovala, podle redakce People rozhovor sama iniciovala a novinářům byla k dispozici během čtyř návštěv celkem 19 hodin. Magazín zároveň uvedl, že za exkluzivní interview nic nezaplatil.

Zároveň se nepotvrdily informace, že rozvodová smlouva zakazuje bývalé paní Woodsové veřejně hovořit o vztahu s jednou z největších sportovních celebrit na světě.

Woods reagoval na rozsáhlý rozhovor své bývalé choti stručně. "Přeju jí jen to nejlepší ve všech směrech. Procházíme v našich životech těžkým obdobím," řekl novinářům v Paramusu, kde ho od čtvrtka čeká úvodní turnaj play-off FedExCupu. "Díváme se dopředu, abychom dokázali co nejlépe pomáhat našim dětem. To je to hlavní," uvedla světová golfová jednička.

Autoři: ,


Mercedes Třída G 5,5 63...
Mercedes Třída G 5,5 63...

r.v. 2016, naj. 36 400 km, benzín
2 800 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze