Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woodse už štvou řeči o krizi

15 2003
Rochester, Praha - Golfový fenomén Tiger Woods musí po drahné době dokazovat, že je dál bezkonkurenční světovou jedničkou. Jeho kdysi nekonečná suverenita se poněkud scvrkává. V závěru tohoto týdne má sedmadvacetiletý Američan poslední naději vyhrát aspoň jediný ze čtyř letošních grandslamových turnajů, PGA Championships v Rochesteru.

"Pokud máte jeden titul ze čtyř, máte za sebou skvělý rok,“ prohlásil Woods na své úterní tiskovce. "Chci ten titul získat. Je to můj cíl." Jeho pozice na vrcholu žebříčku PGA Tour není vůbec ohrožena. ¨Vede jasně, triumfoval na čtyřech menších turnajích, nicméně z toho třikrát už v únoru a březnu. V pořadí výdělků jej předehnal Davis Love III. Na Masters se Woods dělil o 15. místo, na US Open o 20. a na British Open o čtvrté.

"Ale nikde jsem nepropadl," hájil se před reportéry. "Všude jsem prošel cutem a měl jsem šanci na vítězství. Jen mi to prostě nevyšlo. Bylo by dost kruté tvrdit, že jsem v krizi."
Snaží se rozehnat pochyby, ale už dřív připustil potíže s operovaným kolenem a též trable při hře na greenu. Nedávno vyměnil „driver“, tedy hůl pro nejdelší odpaly. Od značky Nike se vrátil ke starému modelu Titleist 975D, který se už ani nevyrábí.

Doufal, že tak vylepší mizernou statistiku přesnosti dlouhých ran. Firma Nike přirozeně neměla z tahu své klíčové reklamní osobnosti radost, avšak Woodsovi zřejmě leccos odpustí.

Šampionát PGA začal ve čtvrtek odpoledne středoevropského času za nádherného slunečného počasí v klubu Oak Hill Country ve státě New York.

Woods tu čelí kompletnímu poli vyzývatelů včetně vítězů předchozích tří grandslamů Mikea Weira, Jima Furyka a Bena Curtise. Mezi startujícími nechyběl ani Alex Čejka, manžel televizní moderátorky a reprezentant Německa.

Z celkové dotace 6 milionů dolarů (171 milionů korun) obdrží šampion 1,08 milionu dolarů, v přepočtu asi 31 milionů korun. Jestliže tahle prémie v neděli nepřipadne Woodsovi, poprvé od roku 1998 ukončí golfový král sezonu bez grandslamového titulu.

Kanaďan Mike Weir prohlásil pro agenturu Reuters: „Tiger je pořád nejlepší, ale mezera mezi ním a námi se trochu zmenšuje."

Autoři:


Témata: golf, Tiger Woods
Najdete na iDNES.czmobilní verze