Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woods hovořil v televizi, vypadal unaveně a řekl, že se trochu bojí

Tiger Woods v interview pro televizi ESPN. | foto: AP

22 2010
Tiger Woods se obává přijetí, jaké mu fanoušci přichystají při jeho návratu ke hře na dubnovém US Masters. Řekl to v interview pro televizní stanice Golf Channel a ESPN, prvním, který poskytl po vypuknutí sexuálního skandálu kolem jeho osoby. Na podrobnosti byl ale skoupý.

"Abych byl upřímný, jsem trochu nervózní," uvedla světová golfová jednička. Bude to comeback po bezmála pěti měsících, Woods hrál naposledy v polovině listopadu na Australian Masters. Mezitím vyšlo najevo, že byl své ženě mnohonásobně nevěrný. Po Novém roce údajně absolvoval léčbu ze závislosti na sexu.

Už nejméně dva týdny ale trénuje. "Hra je jedna věc. Jsem celý bez sebe, že jsem zpátky. Scházelo mi závodění. Nesmírně se těším na ostatní. Skutečně jsem postrádal spoustu svých přátel," zmínil se o dobrovolné izolaci od prostředí, v němž získal slávu a peníze.

V pětiminutovém rozhovoru působil značně unaveným dojmem. Odpověď na otázku o příjetí ze strany diváků důkladně vážil. "Nevím. Bylo by hezké slyšet pár tleskajících rukou," odtušil.

Tiger Woods v interview pro televizi ESPN.

V tom, proč se vrátí až na Masters, má jasno. "Nejsem připraven hrát v Tavistocku nebo v Bay Hill, na to jsem začal s přípravou příliš pozdě," připomněl turnaje, které se hrají v nejbližších termínech.

V Augustě National ho čeká známé prostředí. "Vím, jak hrát to hřiště, to mi pomůže," dodal Woods. Přál by si, aby se mu vrátil starý známý pocit, který při golfu míval ve své úspěšné éře. Čtyři starty na Masters proměnil ve své vítězství.

Život ve lži

Woods se už písemně i ústně omluvil za své chování. Teď volil méně připravená vyjádření, ale opět odmítl pustit se do detailů. Otázku, co se stalo v den, kdy došlo k podivné noční listopadové nehodě u jeho domu, odrazil: "Všechno je v policejní zprávě. Všechno další jsou soukromé věci mezi mnou a Elin."

Dřív se omlouval hlavně manželce a rodině, postupně rozšířil počet lidí, jimž ublížil: "Žil jsem ve lži, opravdu to tak bylo. A udělal jsem spoustu věcí, za něž dlužím omluvu mnoha lidem."

Tiger Woods a Elin Nordegrenová.

K nápravě ho nasměrovala Elin Nordegrenová rozhodnutím, že se nerozvede, pokud vše přestane a záletný manžel nastoupí léčení. Po Masters v něm patrně bude pokračovat. "Když jsem se začal přibližovat pravdě o tom, kdo vlastně jsem, bylo to velice ošklivé," sdělil Woods.

Navzdory hovoru o početném okruhu lidí, jimž ublížil, odmítl Woods specifikovat počet žen, s nimiž měl už jako ženatý poměr, a nekomentoval ani sexuální praktiky či okolnosti těchto vztahů. "I jeden je dost a samozřejmě nebyl jen jeden," připustil pouze.

Woods utekl i od žádosti, aby specifikoval, nač se vlastně léčil. Princip terapie popsal takto: "Bylo nutné překonat odpor k léčbě, uvědomit si podstatu a najít pravdu. Bylo to nesmírně těžké, nevěděl jsem, že je to se mnou tak zlé."

co také řekl tiger woods

Ublížil jsem spoustě lidí, nejen mé ženě. Mým přátelům, kolegům, veřejnosti a dětem, které ke mně vzhlížely.

Zkoušel jsem přestat, ale nešlo to. Moje chování bylo příšerné, nechutné.

Mám toho ještě hodně před sebou. To, že budu hrát turnaj, neznamená, že jsem skončil s léčením.

Dosud jsem nepoznal takový druh napětí, jaký cítím teď.

Manželka i matka byly ke mně kruté. Jsou to dvě osoby mně nejbližší a přiznat se jim ke všemu, čeho jsem se dopustil, bylo velice bolestné.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze