Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Woodies se loučili s Paříží

10 2000
P a ř í ž - Australští tenisté Mark Woodforde a Todd Woodbridge vyhráli čtyřhru na French Open a připsali si na konto rekordní 58. turnajový titul. Druhý nasazený pár porazil v dramatickém finále Nizozemce Paula Haarhuise a Australana Sandona Stollea. "Rád bych poděkoval všem, že dnes přišli. Dnešní vítězství je pro nás velká událost," loučil se s diváky Woodforde. "Na těchto kurtech jsem letos hrál naposledy," dodal, ještě než zvedl spolu s Woodbridgem nad hlavu trofej pro vítěze.

Před dnešním finále se legendární 'Woodies' dělili v počtu turnajových vítězství o první místo v historických tabulkách s dvěma dalšími páry, Američany Johnem McEnroem s Peterem Flemingem a Jihoafričany Bobem Hewittem s Frewem McMillanem. Dnes je Australané odsunuli ziskem desátého grandslamového titulu v kariéře na druhé místo.

Až dosud se Australanům na French Open pravidelně nedařilo. V dobách své největší slávy vyhráli v letech 1993 až 1997 pětkrát za sebou Wimbledon a získali zlaté medaile na olympijských hrách v Atlantě v roce 1996. V Paříži však uspěli až letos.

"Asi bychom ten 58. titul letos dříve nebo později vybojovali. Ani jeden z nás by ale nikdy nevěřil, že se nám to podaří právě tady," přiznal Woodforde. "Je to osud. Překonali jsme rekord v počtu titulů právě na turnaji, kde jsme se dosud marně pokoušeli uspět," doplnil jeho slova Woodbridge. Ze zisku trofeje měl ale mnohem větší radost jeho kolega, který chce letos s tenisem skončit. "Mrzelo by mě, kdybych musel skončit s vědomím, že jsem tu nikdy neuspěl. Nikdy jsem ale nepochyboval, že jsme dost dobří, abychom vyhráli," dodal.

'Woodies' ale ještě neskončili. Jejich další štací bude Wimbledon a pak by rádi doma v Sydney obhájili zlato z Atlanty. "Pokud získáme medaili na olympiádě, pak asi rovnou skončíme," nechal se slyšet Woodbridge. "Pokud získáme zlato... měli bychom pak motivaci hrát dál? Nemyslím," míní Woodforde.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze