Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Williams je zatím spokojený

22 2003
Budapešť - Pátek považují lidé od Williamsu za úspěšný start do maďarského závodního víkendu. Oba piloti se dostali do první desítky úvodního měřeného tréninku a především Ralf Schumacher si druhým místem vytvořil velmi dobrou výchozí pozici pro sobotní druhou část kvalifikace. Kolumbijec Juan Pablo Montoya dosáhl osmého času, což je však výrazně pod hranicí jeho možností.

Ralfa Schumachera potěšilo, jak zvládl rychlé kolo, i když podmínky na trati považoval za velmi těžké.

"Jsem rád, jak to dopadlo. Dopoledne jsem měl problémy s nastavením. Udělali jsme docela dost změn a zdá se, že se práce vyplatila. Okruh je hodně kluzký, ale to se tu stává každý rok. Každopádně bych nechtěl být zítra prvním na trati," sdělil Němec.

Juan Pablo Montoya byl krajně nespokojený s jízdními vlastnostmi svého monopostu, přesto však neztrácí optimismus.

"Nepovedl se mi zrovna ten nejrychlejší čas. V prvním sektoru to za moc nestálo, do první zatáčky šikany jsem šel příliš brzy na brzdy. Auto nejelo tak dobře, jak jsem očekával. V dopoledním tréninku jsem byl o sedm desetin vteřiny rychlejší než pak v kvalifikaci. Jsem však přesvědčený, že jsme do Maďarska přivezli hodně kvalitní materiál a dokážeme uspět," míní Kolumbijec.

Šéfinženýr Sam Michale dodal: "Během dnešní kvalifikace byla patrná změna přilnavosti okruhu kvůli mizejícímu prachu. Těšíme se na zítřek a nyní pracujeme na závodním nastavení."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze