Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Westwood vede cizineckou vzpouru na The Players, Woods i Čejka jdou dál

Lee Westwood, druhé kolo The Players Championship 2010 | foto: AP

8 2010
Phil Mickelson měl obavy o to, aby prošel cutem do druhé části turnaje. Tiger Woods zahrál vlažně. Brilance je na The Players Championship letos svěřena jiným. Nejštědřeji dotovaný turnaj zámořské sezony (9,5 milionu dolarů na výhry) zatím ovládají jiní. Nejvíc Angličan Lee Westwood, jenž je se skóre 12 ran pod par v čele.

Westwoodovo druhé kolo připomínalo dlouho konto drobného střádala. Do dvanácté jamky nasbíral nejlepší hráč loňské European Tour pět birdie a byl spokojen s tím, jak si připravuje půdu pro útok ve finálové části turnaje.

Pak ale překonal očekávání, když na šestnácté pětiparové jamce zahrál eagle. Skoro jako by byl povzbuzen nenadálým úspěchem, přidal hned birdie, ale to bylo znehodnoceno na osmnáctce - bogey, celkově ve druhém kole -7 a vedení poměrně přesvědčivé, přestože mohlo být výraznější.

"Snažil jsem se dnes předvést to, co patří na světové turnaje," dštil ze sebe nabubřele Westwood. Dodal, že přestože má na kontě už dost titulů, ten z Ponte Vedra Beach by považoval za jeden z nejcennějších.

První místo u ledu

A kdo by to chtěl? Jenže je zapotřebí "zahrát". Favorité se ve druhém kole sotva drželi pozic, znamenajících přežití. Tiger Woods aspoň zahrál pod par, byť jen jednu ránu. Se dvěma bogey a jedním double bogey to zkrátka není ten suverén minulých sezon.

Z prvního místa světového žebříčku ale sesazen nebude. Phil Mickelson, vítěz Masters a jediný, kdo by mohl prestižní pozici zaujmout, je na TPC Sawgrass zatím stíněn vlastními problémy. Až na tři jamky obešel zbylých patnáct v paru, ani nenadchl, ani nezklamal. Publikum od něj čeká víc, jenže když Woods nabádá, aby od něj nebylo očekáváno příliš...

Phil Mickelson  druhé kolo The Players Championship 2010

Nevídaná trestná rána na čtrnácté jamce Woodsovo skóre zhoršila (double bogey). "Dostal jsem se do bodu, kdy už nešlo hrát fyzicky líp," zamyslel se Woods v klubovně.

Tiger Woods, druhé kolo The Players Championship 2010.

Woods i Mickelson jsou s průběžným skóre -3 po polovině turnaje na děleném 46. místě. Taktéž Alex Čejka. Po čtvrtečním slibném úvodním kole za -3 zahrál německý rodák českého původu tentokrát even par. Trojice bogey na závěrečných pěti jamkách není zrovna do výkladní skříně...

Mezi uchazeči o světové prvenství a mariánskolázeňským rodákem na jedné straně a ambiciozním vládcem pole na druhé je výzva v podobě takřka nepřekonatelné mezery devíti ran.

Mnohem větší šanci promluvit do Konečného pořadí má trojice na děleném druhém místě. Japonec Rjudži Imada, Ital Francesco Molinari i nejlepší z Američanů Heath Slocum jsou na skóre -11. Cizinecká vzpoura proti americké dominanci je zatím zřejmá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze