Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Weir předvedl „nenormální“ výkon dne v úvodním kole světové jamkovky

Mike Weir - Match Play Championship 2010, 1. kolo | foto: AP

18 2010
Ne všem favoritům se v prvním kole turnaje Match Play Championship dařilo. Z okruhu předpokládaných uchazečů o titul vypadli v Arizoně Američan Kenny Perry, Padraig Harrington z Irska, Švéd Henrik Stenson a překvapivě také domácí hvězda Steve Stricker.

Pouštní areál The Ritz-Carlton Golf Clubu v Dove Mountain viděl několik tuhých duelů a koncert v podání Mikea Weira. "Evidentně nebyl normální," ulevil si příští soupeř levorukého Kanaďana Paul Casey.

Perry ve skupině Sama Sneada nestačil na Briana Gaye (na snímku), jemuž připadlo právo zahrát si světovou jamkovku poprvé v kariéře. Po osmi jamkách se Perry vzchopil a šel do vedení, ale vynikající soupeřův pat na třinácté jamce skóre zase otočil. Poražený se tak zachoval dle malé tradice a vypadl hned v prvním kole potřetí za sebou.

Brian Gay - Match Play Championship 2010, 1. kolo

Jiným způsobem, a možná ještě nepříjemnějším, se s turnajem rozloučil jeho předloňský vítěz Stenson. Ještě v úterý měl horečky a odehrál jen jednu jamku, poté vzdal zápas s Benem Cranem pro bolesti v krku. První Švédův letošní zámořský start v sezoně, v níž zvolil americký okruh za svůj hlavní, nedopadl dobře.

Základní kurz nestačil hned třikrát ve skupině Bobbyho Jonese. Švéd Robert Karlsson zdolal jihoafrického protivníka Roryho Sabbatiniho až na dvacáté jamce. O jednu méně potřeboval Angličan Ian Poulter k postupu přes Američana Justina Leonarda.

Robert Allenby - Match Play Championship 2010, 1. kolo

A první přidaná jamka znamenala stop pro Strickera. Světová dvojka, tedy nejlépe postavený hráč ve světovém žebříčku ve startovním poli (Tiger Woods jamkovku nehraje) našla mistra v Rossi McGowanovi. Angličan jako jeden z outsiderů vyřadil vítěze Match Play Championship z roku 2001 a zachoval si naději na zisk největšího podílu z celkové dotace 8,5 milionu dolarů.

Nejdéle o právo účasti ve čtvrtečním kole musel bojovat Zach Johnson. Američan si pro něj v zápase proti jednomu z italských bratří Francesku Molinarimu došel až na jednadvacátou jamku. Poražený byl přitom blízko úspěchu, ale ztratil míč v poušti a přenechal iniciativu soupeři.

Geoff Ogilvy - Match Play Championship 2010, 1. kolo

Ještě předtím se z pavouka odporoučel Harrington, jehož přepatoval indický golfista Jeev Milkha Singh. "V jamkové hře jde nakonec stejně o patování. Byl jsem dnes šťastnější," řekl skromně vítěz.

Nejrychleji byl ze hry Španěl Alvaro Quiros. Weirovi vzdoroval pouze do dvanácté jamky. Rozhodnuto bylo vlastně už dřív. Vítěz zahrál nejdřív pět birdie na pěti úvodních jamkách, pak si vzal oddech jedním bogey, ale následovaly další čtyři birdie v jeho podání.

výsledky - 1. kolo

(první vždy vítěz)

Skupina B. Jonese
McGowan - Stricker na 19. jamce
Išikawa - Sim 2/0
Karlsson - Sabbatini na 20. jamce
Jaidee - Fisher 5/4
Milkha Singh - Harrington 3/1
Kuchar - Kim 3/2
Poulter - Leonard na 19. jamce
Scott - Cabrera 3/2

Skupina G. Playera
Westwood - Wood 3/1
Watney - Ikeda 4/3
Els - Moore 4/3
Goosen - Hansen 3/2
Crane - Stenson vzdáním soupeře
Jang - Kjeldsen 2/1
Ogilvy - Norén 7/5
Villegas - D. Johnson 4/3

Skupina B. Hogana
Kaymer - Campbell 4/2
Clark - V. Singh 1/0
García - Toms 2/0
Hansen - Glover 2/1
McIlroy - Na 1/0
Wilson - Jiménez 3/2
Allenby - Hanson 4/2
Donald - McDowell 2/1

Skupina S. Sneada
Furyk - Verplank 2/1
Schwartzel - Mahan 2/1
O´Hair - Dyson 3/1
Cink - E. Molinari 2/0
Casey - Ames 5/4
Weir - Quiros 8/6
Gay - Perry 2/1
Z. Johnson - F. Molinari na 21. jamce

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze