Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Washington hrál v šesti, bránil nás i trenér, žalovali hráči New Yorku

John Wall z Washingtonu donáší míč do koše New Yorku, Justin Holiday už ho zastavit nedokáže. | foto: AP

20 2017
Výhru Washingtonu v New Yorku zařídil trenérský asistent Sidney Lowe. Alespoň basketbalisté NY Knicks jsou o tom po čtvrtečním střetnutí NBA s Wizards přesvědčeni. Horkokrevný kouč se do těsné koncovky vžil natolik, že udílel pokyny přímo na hřišti. A tím bránil domácím při poslední akci.

Bývalý rozehrávač pěti celků NBA prožívá i v šestapadesáti zápasy jako mladík. Fotografií, na kterých Lowe povzbuzuje své svěřence v nejroztodivnějších pozicích zpoza a občas i uvnitř hrací plochy, se dá dohledat hned několik.

Po čtvrteční výhře 113:110 jeho Washingtonu v newyorské Madison Square Garden o jeho nepovolené podpoře ví celá NBA.

Asistent Lowe stál ve hřišti už při střele newyorské star Carmela Anthonyho, která mohla v poslední minutě otočit skóre na 112:111, ale nestalo se a washingtonský John Wall ihned poté upaloval pro dva body, které se nakonec ukázaly jako poslední v utkání.

Anthony míjí, Wall smečuje. A Lowe stojí ve hřišti:

Ještě dál zašel Sidney Lowe při poslední akci celého zápasu.

Knicks potřebovali trojku, Courtney Lee se dostal do dobré pozice - jenže raději přihrával Brandonu Jenningsovi. Tomu už bránící Wall nedovolil vystřelit.

20.ledna 2017 v 05:21, příspěvek archivován: 20.ledna 2017 v 16:32

VIDEO: closeup of Wizards asst Sidney Lowe on the floor in the final seconds of the game. Moves his arms and yells at Lee to act like a defender https://t.co/UjtZfJMi4i

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

closeup of Wizards asst Sidney Lowe on the floor in the final seconds of the game. Moves his arms and yells at Lee to act like a defender https://t.co/UjtZfJMi4i

Po zápase Lee tvrdil, že ho Lowe zmátl.

„Nevím, jestli to byla součást jejich taktiky. Myslel jsem si, že je to protihráč, protože jsem se už chystal na střelu a zahlédl jsem vedle sebe někoho jenom periferně. Takže jsem zafintoval, najel a přihrál,“ popisuje Lee. „Ale stejně jsem měl vystřelit,“ lituje.

„Tohle se nedělá na žádné úrovni,“ zlobil se pivot poražených Kyle O’Quinn „Vždyť on se pořád přibližoval a přibližoval, až stál málem pod košem,“ přehání O’Quinn. „Doufám, že si s ním někdo z vedení NBA promluví.“

I Anthony si postěžoval: „(Jejich trenér) stál ve hřišti. Vždyť hráli v šesti.“

A hledal další slova: „Tohle jsem ještě nezažil... Tohle jsem ještě nezažil a zvlášť v takové situaci. Těsná koncovka, postupný útok, my jsem se snažili s výsledkem ještě něco udělat, tohle jsem ještě nikdy neviděl.“

Lee, který nevystřelil, protože se lekl zdvojení, žádá teď vyšetřování. „Někdo by se na to měl podívat... Když hrajete basketbal, musíte se spolehnout i na svůj instinkt, a když někoho uvidíte nebo zaslechnete vedle sebe, zareagujete,“ pokouší se osvětlit svůj pohled.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze