Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Novák je nejlepším amatérem, profesionálům vládnou Spilková a Mrůzek

Filip Mrůzek | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

28 2014
Vítek Novák z Golf Clubu Karlovy Vary získal podruhé za sebou ocenění pro nejlepšího amatérského hráče roku v anketě Golfista a Golfistka roku 2014. Titul mezi ženami patří premiérově Marii Luňáčkové. Nejlepší profesionálkou byla znovu Klára Spilková a profesionálem Filip Mrůzek.

Novák i Luňáčková navíc ovládli i pořadí v amatérských žebříčcích. Ceny převzali na dnešním slavnostním večeru českého golfu v Kongresovém centru v Praze.

Novák letos vyhrál mezinárodní mistrovství juniorů i amatérů a jako první Čech si zahrál Jacques Leglise Trophy. Mezi profesionály okusil na Albatrossu European Tour a ze čtyř startů na Czech PGA Tour se dvakrát dostal na druhé místo.

V hlasování 25 odborníků byl zvolen až ve druhém kole před Šimonem Zachem a Janem Cafourkem. Luňáčková získala nadpoloviční počet hlasů již v prvním kole hlasování.

„Byl to intenzivní a snad můžeme říci, že i úspěšný rok,“ hodnotil prezident České golfové federace (ČGF) Zdeněk Kodejš. Mezi úspěchy mimo jiné vyzdvihl 22. místo mužů na amatérském mistrovství světa, což je nové nejlepší české umístění. „Sice jsme nezískali medaile, ale pokrok je vidět,“ řekl.

Spilková má jako jediná Češka plnou kartu na Ladies European Tour (LET), na které si letos pátým místem na Slovensku vylepšila maximum.

Mrůzek letos skončil třetí v domácí Czech PGA Tour. Na mezinárodní scéně mimo jiné vyhrál jeden z turnajů první fáze kvalifikační školy European Tour, ale do finále se nedostal, což se ovšem nepovedlo žádnému z českých hráčů. Ti zatím na profesionální úrovni hrají turnaje evropského okruhu jen sporadicky a bez větších úspěchů.

Výsledky ankety Golfista a Golfistka roku 2014

Anketa amatérský Golfista a Golfistka roku 2014 České golfové federace (ČGF):

Golfista roku: Vítek Novák (Golf Club Karlovy Vary).

Golfistka roku: Marie Luňáčková (GK Týn nad Vltavou).

Vítězové žebříčků 2014: Vítek Novák a Marie Luňáčková.

Ceny České asociace golfových profesionálů (PGAC):

Profesionál roku 2014: Filip Mrůzek.

Profesionálka roku 2014: Klára Spilková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze