Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výškařka Laláková skočila halový rekord

14 2006
Banská Bystrica - Barbora Laláková vytvořila na mítinku v Banské Bystrici nový český halový rekord ve skoku do výšky. Výkonem 199 cm zaostala jen o jediný centimetr za absolutním českým maximem Zuzany Hlavoňové. Ta byla od roku 2000 rovněž autorkou nejlepšího českého výkonu pod střechou, který měl hodnotu 198 cm.

Čtyřiadvacetileté Lalákové se rekordní zápis povedl hned na první pokus, na předchozí výšce 196 cm ale zachraňovala svoji účast v soutěži až třetím skokem.

Až 201 cm bylo nad síly české reprezentantky, jež přesto nevyhrála. Rovněž národním rekordem a také na první pokus se totiž zaskvěla Chorvatka Blanka Vlašičová.
 
"Když jsem zvládla 196, řekla jsem si, že si zkusím 199 pro  radost a hned napoprvé to vyšlo. Mám ohromnou radost, jsem šťastná," radovala se Laláková, jež se posunula na první místo v nevídaně tvrdém boji českých výškařek o dvě místa na halovém MS.

Laláková zkoušela 201 cm

Druhé zatím patří Ivě Strakové, která dnes výkonem 193 cm zaostala za svým letošním maximem o tři centimetry. Limit už dříve překonala také Romana Dubnová, ale výkon 195 cm jí v současnosti k účasti v Moskvě nestačí.

Laláková v euforii málem přeskočila i 201 cm. "Když jsem viděla fotku, tak to tam mohlo být, stačilo málo," řekla.

Slovenští diváci o něco později viděli dokonce pokusy Vlašičové o 209 cm, což by znamenalo halový světový rekord a vyrovnání absolutního.

Dvaadvacetiletá vítězka už ale neuspěla, i když při posledním skoku byla velmi blízko. "Omlouvám se divákům, že jsem rekord neskočila," řekla Vlašičová publiku po pokusu, po němž se laťka poroučela k zemi až po několika sekundách váhání.

V soutěži chyběla kvůli zranění čerstvá světová rekordmanka v hale Švédka Kajsa Bergqvistová.

Sokolovskij zářil: 236 cm

Ukrajinský výškař Andrej Sokolovskij se výkonem 236 cm zařadil na třetí místo letošních světových tabulek a potvrdil vysokou úroveň slovenského mítinku.

Sokolovskij se před tisícovkou diváků pokoušel ještě o 239 a jednou o 241, ale už neuspěl. Kvalitu švédské skokanské školy potvrdil při neúčasti zraněného Stefana Holma Linus Karl Thörnblad, který zdolal 234 centimetrů. Kypřan Kyriacos Ioannu skončil třetí skokem přes 230.

Ženy:
1. Vlašičová (Chorv.) 205, 2. Laláková (ČR) 199, 3. Greenová (Švéd.) 196, ... 5. Dubnová 193, 6. Straková (obě ČR) 190.

Muži:
1. Sokolovskij (Ukr.) 236, 3. Thörnblad (Švéd.) 234, 4. Ioannu (Kypr.) 230, ... 11. Balcar (ČR) 215.

Česká výškařka Barbora Laláková skočila 14. února na 13. ročníku mezinárodního výškařského mítinku v Banské Bystrici 199 centimetrů a vytvořila nový český halový rekord. Výkon jí stačil na získání druhého místa.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze