Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výkony ostravských volejbalistů kolísají

5 2003
Ostrava - Obrovské výkyvy provázejí v této sezoně volejbalisty Ostravy. Jsou schopni vyhrát set 25:16 a vzápětí se stejným protivníkem prohrají. Posledním takovým příkladem byl jejich zápas s Příbramí, který vyhráli 3:2. "Alespoň jsme hráli bojovněji než v těch předešlých," podotkl ostravský kapitán Jakub Zvolánek.

Silným soupeřům, prvním třem celkům ligy, Odoleně Vodě, Českým Budějovicím a Liberci, ale vzdorovat nedokázali, byť s nimi uhráli vždy jeden set. Na zisk bodu to nestačilo.

"Je to tak, nedokážeme udržet rovnoměrnou výkonnost," připouští smečař Karel Kvasnička. "Když uděláme chybu, tak ji neudělá jen jeden z nás, ale všichni. Chybujeme třeba pětkrát za sebou a ztrátu těžce doháníme."

Mužstvo navíc provází velká křečovitost, chybí uvolněnější hra."A právě z přemíry snahy pramení i naše chyby," podotýká blokař Marek Golštajn. "Čím víc chcete uspět, tím víc chybujeme."

Vstup do soutěže trenér Peter Kalný označil za relativně dobrý. To Ostravští porazili doma Zlín 3:2 a stejným poměrem uspěli v Kladně. Stejně těsně porazili i Příbram. Naplno bodovali jen s Ostrojem Opava.

"Kolísavost výkonů je naším problémem," uznává ostravský trenér Peter Kalný. "První čtvrtinu soutěže jsme aspoň dotáhli do poměru čtyř výher proti třem porážkám. Snad se nám podaří tým nastartovat k lepším výkonům."

Druhou čtvrtinu soutěže DHL Ostrava rozjede 13. listopadu ve Zlíně a pak až 20. listopadu bude od 17 hodin hostit Kladno.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze