Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyhrát titul v rodném městě je úžasné, radoval se šampion Loeb

Automobilový šampion Sébastien Loeb oslavuje zisk sedmého titulu mistra světa v řadě | foto: AP

3 2010
Štrasburk (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Pro sportovce nemůže být nic krásnějšího, než vyhrát světový titul v rodném městě. Nejnověji se o tom přesvědčil čerstvý sedminásobný mistr světa v automobilových soutěžích Sébastien Loeb.

Poslední rychlostní zkouška Francouzské rallye, kde si s předstihem zajistil letošní zlato, vyvrcholila v jeho rodném městě Hagenau. U cílové čáry i všude okolo se tísnily tisíce lidí, vládla parádní atmosféra.

Ovšem jeho příznivci nebyli jenom v cíli. Mávali na něj cestou do servisní zóny i na cílovou rampu, obě místa doslova zaplavili.

"Vyhrát titul doma je to nejlepší, co se mi mohlo podařit," potvrdil rozesmátý Loeb, který si lepší scénář nemohl přát. Vybojoval 60. vítězství v kariéře, navíc pomohlo Citroënu k triumfu v hodnocení značek.

Dá se říct, že se vám splnil sen?
Ano, je to neuvěřitelný pocit. Věděl jsem, že je možné vyhrát rallye i celý šampionát v rodném městě, což představovalo velkou výzvu. Ale taky jsem byl pod velkým tlakem, protože každý v Alsasku se o závod zajímal a nějak nás podporoval. Ale zvládli jsme to.

Jak?
Soustředil jsem se jenom na sebe a na rallye, a to se mi vyplatilo.

Poslední test vyvrcholil ve vašem rodném městě Hagenau. Neměl jste kvůli tomu v očích slzy?
Trošku. Zvláště když jsem viděl své přátele, kteří na mě čekali ve stopce. Nebyl jsem schopný projet zkoušku rychle. Jen jsem se soustředil na to, abych ji projel bezpečně. Úžasně jsem se cítil také ve vesnici Oberhoffen-sur-Moder, kde jsem vyrostl a přes níž jsme projížděli. Všichni na mě čekali a mávali mi.

Předpokládal jste před startem, že lidé vás budou tak výrazně podporovat?
Tušil jsem, že jich bude hodně, ale nemohl jsem uvěřit tomu, kolik jich přišlo. Byli všude. Na erzetách, přejezdech, v servisu i přeskupení. Mávali na nás z domů i z aut. Jsem moc šťastný, že jsem to zažil.

Vyhrál jste sedmý titul. Přemýšlíte už o osmém?
Vůbec nemyslím na další rok. Užívám si toho, co je teď, a ještě dlouho budu.Najdete na iDNES.czmobilní verze