Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vybudujeme nový tým, říká trenér brněnských futsalistů

Ilustrační foto | foto: Radek Kalhous, MAFRA

10 2010
Sezona skončila. Úplně jinak než všechny předchozí. Futsalisté Kajotu Helas Brno nepostoupili ani do play-off, ani nesestupují. Skončili devátí. V pátek v posledním zápase s městským rivalem Tangem prohráli 2:3, zatímco Slavia a Pardubice vyhráli. Takže Helas putoval ze sedmé pozice na konečnou devátou.

"Nechtěli jsme nic zadarmo, prali jsme se až do konce. Myslím, že proti Tangu jsme byli lepší a prohráli se vztyčenou hlavou. V prvním poločase jsme měli tři tutové šance, nedali jsme a dostali góly z ničeho," krčil rameny trenér Jan Loup.

Jak moc mrzí, že jste spadli mimo play-off až po posledním kole?
Zase tolik ne. Končí sezona, kdybychom šli z osmého místa, hráli bychom s Chrudimí. Pro naše mladé kluky by to přineslo maximálně zkušenost, ale nic víc.

Jak byste zhodnotil celou sezonu, druhou po návratu do ligy?
Loni jsme byli celou dobu pátí a pátí skončili. Teď jsme mysleli, že to bude v pohodě, ale celé se nám to rozsypalo. Bršťák se odstěhoval na Slovensko, nedal o sobě vědět, Svoboda nám chyběl, Sýkora se nechal blbě vyloučit na čtyři zápasy, to byl náš nejlepší střelec. Pánek nehrál třetí zápas, to je druhý nejlepší střelec. Nemáme tak široký kádr, proto to takhle dopadlo.

Jak to vidíte s další sezonou? Už před pár dny jste se nechal slyšet, že některé hráče z klubu vyhodíte, že si jen myslí, že mají na první ligu?
Je to tak. Vyhážu některé primadony, už se na tom pracuje. Budeme budovat perspektivní mančaft. Už za nás hrál mladý Hrůza, nejlepší střelec juniorské ligy, z Agromeli jsme koupili hráče, máme v hledáčku další čtyři hráče a o budoucnost Helasu strach nemám.

Znamená to tedy budovat tým úplně znovu?
Neřekl bych, že jsme něco budovali. Letos hráli Semerád, Galia, Pánek. To jsou hráči, kteří jsou zvenku a ty bychom chtěli udržet. Jednáme o prodloužení smluv.

Chtěli byste zase výš, než se momentálně nacházíte?
Myslím, že jo.

Letos poprvé byl každý pátek na Vodově futsal. Co to přineslo?
Nevím, ale třeba v tomhle derby byla škoda, že zrovna hrála Kometa. Spíš mě trochu zaráží, že Brno má širokou futsalovou základnu, 200 týmů. A kdybych hrál nižší soutěž a mohl se jít dívat na nejvyšší soutěž, tak bych přišel. Kdyby z každého týmu přišlo pět lidí, tak jich je tisíc na každý zápas. Což není a trochu mě to zaráží.

Jak hodnotíte Tango v letošní nováčkovské sezoně?
Tým už mají vybudovaný třetí rok. Škoda, že před dvěma lety jsme nemohli postoupit oba. Možná některé zápasy tehdy nezvládali takticky. Teď mají i trenéra s bohatými zkušenosti. Tango šlape a před sezonou jsem říkal, že bude v první trojce.Najdete na iDNES.czmobilní verze