Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vuelta má třetího lídra

9 2003
Burgos - Populární španělský závod Vuelta má třetího nositele žlutého trikotu. Dres pro vedoucího cyklistu průběžného pořadí si po 151 kilometrech, které končily v Burgosu, zítra oblékne Španěl Isidro Nozal. Stejně jako předchozí dva lídři pelotonu Igor Gonzalez a Joaquin Rodriguez patří do týmu Once. K posunu do čela celkové klasifikace Nozalovi stačilo šesté místo v dnešní čtvrté etapy.

 "Doufám, že žlutý trikot udržím alespoň do čtvrteční časovky v Zaragoze. Tam by se mohl do čela dostat lídr našeho týmu Igor Gonzalez de Galdeano, ale možná dojedu v čele závodu až do Pyrenejí," zhodnotil Nozal své další vyhlídky.

Tu vyhrál Unai Etxebarría z Venezuely, který se dvanáct kilometrů před cílem utrhl ze skupiny uprchlíků. Druhý dojel se ztrátou 44 vteřin jeho španělský jmenovec David Etxebarría.

Právě španělský cyklista, který je stejně jako vítěz členem týmu Euskaltel, kryl přitom Unaiovi Etxebarríovi záda. "S Davidovou podporou byl ten únik mnohem, mnohem snadnější. Byl nejsilnější ze zbývajících jezdců skupiny, a když jsem nastupoval, mohl ostatní kontrolovat," pochvaloval si Venezuelan.

Skupina uprchlíků se zformovala hned po prvním stoupání, které přišlo přibližně ve třetině 151 kilometrů dlouhé etapy.

Všechny špičkové stáje měly mezi vedoucími jezdci své zastoupení, a tak hlavní peloton nevyvíjel velkou aktivitu k jejich dostižení. V hlavním pelotonu dojel i Jan Hruška, který na vedoucího Etxebarríu ztratil minutu a půl.

Ján Svorada od prvního stoupání ztrácel a do cíle dojel s odstupem více než osmi a půl minuty. "Stoupání první kategorie bylo dost brzy, a kdo nebyl nahoře včas, pak už jen nabíral ztrátu. Snad jsem aspoň ušetřil nějaké síly na další etapu, která se zdá být už konečně příhodná i pro nás spurtéry," komentoval průběh čtvrté etapy Svorada.

Výsledky - 4. etapa (151 km): 1. U. Etxebarría (Ven.) 3:26:51, 2. D. Etxebarría (Šp.), 3. Cardenas (Kol.), 4. Gutierrez (Šp.), 5. Van Goolen (Belg.), 6. Nozal všichni -44, 7. Laguna (oba Šp.) -1:05, 8. Zabel (Něm.), 9. Dean (N. Zél.), 10. Calcagni (Švýc.), ...92. Hruška všichni 1:34, 173. Svorada (oba ČR) -8:36.
Průběžné pořadí: 1. Nozal 10:51:35, 2. Rodriguez, 3. I. Gonzalez, 4. D. Etxebarría, 5. Serrano všichni -50, 6. Beltran, 7. Heras oba 1:00, 8. A. Osa, 9. Mancebo, 10. U. Osa (všichni Šp.) všichni 1:14, ...53. Hruška -4:48, 153. Svorada -19:55Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze