Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Halové mistrovství Evropy atletů v Praze spustilo prodej vstupenek

V PRODEJI. Vstupenky na halové ME atletů v Praze už putují mezi veřejnost, start prodeje zahájili tyčkař Jan Kudlička, atletická legenda Helena Fibingerová a mílař Jakub Holuša. | foto: ČAS / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

6 2014
Uteklo dvacet minut od zahájení prodeje vstupenek pro halové mistrovství Evropy atletů, které Praha pořádá příští rok, a Tomáš Janků, výkonný ředitel šampionátu, hlásil: „Už se prodalo 30 vstupenek.“ Do zahájení soutěže sice zbývá 213 dnů, s ohledem na limitovanou kapacitu pražské O2 areny by však brzy mohlo být pozdě.

Hala v Libni pojme pro běžný koncert až 18 tisíc lidí, jenže pro březnový atletický šampionát to bude jen něco málo víc než polovina. „A ani to nebude kompletně vyhrazeno divákům,“ varuje Janků.

Do ochozů se totiž musí poskládat všechny konstrukce, televizní zázemí, VIP sedačky, mediální pozice i pódium vítězů. „A na prodej v prvním patře tak zbývá 700 míst, v tom čtvrtém pak 4870 sedadel,“ počítá ředitel mistrovství a Libor Varhaník, šéf atletického svazu, doplňuje: „Kdo má zájem o nejlepší místa, ať neváhá a kupuje.“

Vrcholná atletická akce se do metropole vrací po 37 letech a vstupenky na ni budou k dispozici přes server ticketportal v cenách od 150 po 750 korun.

„Nedělní program bude nejhodnotnější, proto tomu odpovídá i cenová hladina,“ vysvětluje Janků. V ostatních dnech však bylo motivem nastavit ceny tak, aby Evropa nepřilákala jen sportovní fandy, ale aby i rodiny s dětmi viděli vrcholnou atletickou akci. „Aby byl šampionát přístupný co největšímu počtu lidí. Ti nejmenší budou mít vstup zdarma.“

Přestože do startu halového šampionátu zbývá pořád sedm měsíců a ten venkovní v Curychu vypukne už příští týden, domácí atletické hvězdy už k březnu 2015 upírají zrak.

„Už jsem si naplánoval soustředění, na kterých oproti normálu strávím o 4 týdny víc,“ prozradil tyčkař Jan Kudlička, bronzový z halového MS. „Příprava odráží význam akce, snad mi to jenom prospěje.“ Když závodil na testovacím mítinku letos v únoru, obsadil za výkon 575 cm druhé místo. „A když budu v březnu závodit ještě o 10 centimetrů líp, tak se nebudu zlobit.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze