Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbaloví amatéři po celé republice jdou opět do boje

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

7 2009
Deset měst a v nich na 600 družstev. Na šest tisíc nadšenců propadlo Amatérské volejbalové lize. Chomutov, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Olomouc, Brno, Havlíčkův Brod, České Budějovice, Plzeň a Praha. Tam všude v závěru října odstartuje volejbalová soutěž amatérských smíšených týmů.

"Začínali jsme v Chomutově v roce 1995 se šestadvaceti celky," připomněl zakladatel a šéf soutěže Saša Mráz. Upozornil, že pořadatelé striktně dbají na to, aby opravdu nastupovali jen amatéři. "V týmech mohou být jen hráči a hráčky registrovaní nejvýše v okresních a městských soutěžích," vysvětlil Mráz.

V každém družstvu jsou čtyři muži a dvě ženy. "A právě to je jeden z důvodů, proč se naše soutěž tak rozšířila," uvedl Mráz. "Společné víkendy mohou trávit celé rodiny, protože některé celky tvoří matka, otec, ale i dcera či syn. Je to i společenská záležitost a příležitost, aby se setkali lidé, kteří se už dlouho neviděli a v minulosti třeba společně volejbal hrávali."

Nejrozšířenější je Amatérská volejbalová liga v Praze, kde ji v devíti ligách hraje na 180 družstev. "Přijíždějí k nám ale družstva z až čtyřicetikilometrového okolí," podotkl Mráz. Ten ví ještě o dalších podobných volejbalových soutěžích, které však žijí samostatným životem.

Jsou například v Prostějově, Přerově, Ostravě, Brušperku, Vysokém Mýtě, Teplicích či Litvínově. "Třeba v Ostravě převzali náš systém, ale vůbec mi to nevadí," usmál se Mráz. Právě se zástupci ostravské ligy byl nejblíže spolupráci. "Dva roky jsme jednali o tom, aby se k nám připojili, ale nevyšlo to," řekl.

Proč? "U nich hrají v týmech i hráči z krajských soutěží," řekl Mráz. "To bylo poznat na našem finálovém turnaji, na který jsme dvakrát jejich nejlepší tým pozvali. Pokaždé vyhrál."

V tomto ročníku AVL se vítězové soutěží z jednotlivých měst střetnou o celkové prvenství příští rok, a to poslední víkend v dubnu v Hradci Králové. Prvenství obhajuje pražské družstvo ExLoxia.

Zájemci o Amatérskou volejbalovou ligu najdou všechny informace i kontakty na organizátory ve svých městech na internetové adrese www.avlcz.cz.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze