Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalové Hodslavice loňskou velkou vodu přežily, startuje 37. ročník

Jiří Popelka je jednou z největších osobností, které do Hodslavic přijedou | foto: cev.lu

2 2010
Loňský volejbalový turnaj v Hodslavicích odnesly povodně. Organizátoři ho na poslední chvíli museli zrušit. Ale letos opět žije. "Už je zase vše v naprostém pořádku a znovu do toho jdeme," prohlásil ředitel turnaje Miroslav Vyhlídal.

Letošní Hodslavice mají před sebou tuto sobotu a neděli už 37. ročník. A chystají se na něho tradičně volejbalisté z celé republiky, ale i ze Slovenska. Amatéři i profesionálové, pro které je určena Antuková liga.

"Ze Slovenska, ale i odjinud mi telefonovali, zda Hodslavice letos budou, takže věřím, že i po tom loňském výpadku přijede hodně družstev," řekl Vyhlídal.

Tipuje, že by mohlo v soutěžích žen, mužů a poprvé i smíšených družstev o prvenství bojovat až 70 celků. Rekordní účast organizátoři zaznamenali v roce 1992, kdy na kurtech zápolilo 94 týmů.

Oba dny se bude začínat v devět hodin. Prezentace je v sobotu do osmi hodin. Turnaj smíšených družstev se odehraje v neděli, takže zájemci se mohou hlásit tentýž den do osmi hodin.

"Smíšenky jsou stále hodně populární, a proto jsme se rozhodli zařadit je do nedělního programu," uvedl Miroslav Vyhlídal.

Vrcholem Hodslavic bude třetí turnaj Antukové ligy, což je mistrovství republiky na antuce. V něm se představí bývalí i současní reprezentanti a především extraligoví volejbalisté.

"Už mi hlásili, že přijedou Humři, za které mimo jiné hrají Jaroslav Škach a Jiří Popelka," řekl ředitel Antukové ligy Lubomír Vašina.

Hrát by měli i někdejší volejbalisté DHL Ostrava či Vítkovic Tomáš Zedník, Peter Goga a Jan Bolehovský.

Na předchozích turnajích startovalo v Pecce 12 týmů a v Dobřichovicích 11. V Pecce vyhrála Lhota pod Libčany a v Dobřichovicích Ústí nad Labem.

"A soutěž získala nový náboj, protože se do ní přihlásila i silná mužstva mladíků, které tvoří i juniorští reprezentanti," upozornil Vašina. "Mladí se chtějí vytáhnout na zkušené hráče – a ti zase nechtějí s mladíky prohrát."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze