Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalová extraliga míří do Varů. Licenci jim prodalo Staré Město

Karlovarští volejbalisté - ilustrační fotografie. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

5 2014
Volejbalová extraliga se stěhuje do Karlových Varů. Od příštího ročníku bude v hale Lokomotivy v Tuhnicích kromě extraligových basketbalistek ke svým zápasům nastupovat nově utvořený klub VK Karlovarsko, kterému práva na nejvyšší soutěž postoupilo Staré Město.

"Bylo to několikaleté úsilí a jsem rád, že se nám to společně podařilo dotáhnout do konce," říká krajský hejtman Josef Novotný jako jeden z klíčových mužů celé transakce.

Druhým je Jan Meruna, předseda Krajského výboru Českého volejbalového svazu Karlovy Vary. "Nejvyšší soutěž bude pro nás vrcholem pyramidy ve výchově mládeže," slibuje si od projektu.

Třetím mužem stojícím za projektem je hejtmanův syn Jakub, který je klubovým šéfem. Dlouholetý reprezentant a internacionál své zkušenosti nově prodává také jako hráčský agent a nová role volejbalového univerzála se teď bude v Karlových Varech hodit, podle ústeckého šéfa Miroslava Přikryla totiž v Karlových Varech roste hodně ambiciozní tým. "Bude to ekonomicky zajímavá destinace pro volejbal. Takové signály tamní klub vysílá, oslovují hráče z kvalitnějších kategorií," míní.

"Bylo to několikaleté úsilí a jsem rád, že se nám to společně podařilo dotáhnout do konce."

Josef Novotný, hejtman Karlovarského kraje

Z jeho klubu si už karlovarský šéf Jakub Novotný vytáhl hrajícího asistenta Milana Bicana a shánět se musel také po novém trenérovi, který mu odešel do Příbrami. Odtud si zase Karlovy Vary přetáhly velezkušeného hlavního kouče Petra Broma, ověnčeného pěti mistrovskými tituly. "V extralize se tím moc trenérů chlubit nemůže," připomíná Jakub Novotný.

Hvězdný by měl být také nově poskládaný tým. Vedle Bicana se bude opírat o zkušenosti blokaře Michala Sukuby, šestinásobného mistra republiky a bývalého kapitána Českých Budějovic, který i přes nabídku nové smlouvy dlouhodobě nejúspěšnější klub extraligy opouští.

Zahraniční hvězdou by měl být smečař Andy Rojas z Venezuely, účastník olympiády v Pekingu, který v sezoně 2011/2012 pomohl Českým Budějovicím k titulu a teď by se mohl s někdejším spoluhráčem Jakubem Novotným potkat znovu v jednom klubu. "Tým je téměř hotový, chybí mu dva až tři poslední hráči, se kterými teď intenzivně jednáme," říká Novotný.

Brom s Bicanem míří do Varů. Rozbíhá se akce Kulový blesk

V extralize se rozběhla trenérská akce Kulový blesk. "Petr Brom odešel k nováčkovi do Karlových Varů z Příbrami, která našla náhradu v našem Rendovi Dvořákovi," sdělil začátkem týdne generální manažer ústeckého klubu Miroslav Přikryl, proč se musel narychlo poohlížet po náhradě za dvojici svých trenérů.

René Dvořák odešel ze severu Čech do Příbrami a pryč je také jeho hrající asistent Milan Bican. Ten si to však namířil o něco západněji, v příští sezoně navlékne dres VK Karlovarsko. "Nevím jistě, ale možná i tam bude jako hrající asistent. Taky on odchází z rodinných důvodů, je karlovarský odchovanec, jeho dcerka tam může hrát v kvalitnějších dívčích složkách, má i společné plány s bratrem," prozradil Přikryl. "Karlovy Vary budují ambiciózní tým, bude to ekonomicky zajímavá destinace pro volejbal. Takové signály tamní klub vysílá, oslovují hráče z kvalitnějších kategorií."

Nového kouče Přikryl hledat začíná. "Nepanikařím, rozhodím sítě. Nejhorší scénář je, že bych se vrátil k trenérskému řemeslu já. Ale šlo by o dočasné řešení, nouzovou variantu," podotkl šéf Ústí.

"Petru Bromovi jsem vyložil karty na stůl, řekl, co a jak tady chceme dělat, čekal, jak se k tomu vyjádří, a on to vzal. Věří, že vím, co dělám," vysvětluje příchod ostříleného kouče do VK Karlovarsko Jakub Novotný. S Bromem si vysvětlili, že první rok se tady nebude hrát o titul, kádr se musí nejdřív stabilizovat. Skládat jej budou z hráčů dostupných na volejbalovém trhu. "Budeme postupovat jako všude jinde. Není v našich silách, abychom teď postavili tým z patnácti místních volejbalistů na vrcholové úrovni," říká Novotný.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze