Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalistky Prostějova si v Itálii zvykaly na náročné cestování

Radost prostějovských volejbalistek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

23 2010
S bilancí dvou výher a jedné porážky se vrátily volejbalistky Prostějova ze soustředění v Itálii. V prvním zápase porazily Cremu 3:1, následně přejely tým Santo Crose 3:0 a na závěr svého turné podlehly Parmě až v tie-breaku.

Vedle testování herního projevu si tým vyzkoušel také poměrně dlouhé cestování, které na hráčky čeká v průběhu sezony. "Byl to náš záměr," potvrdil trenér Miroslav Čada, jehož tým se v novém ročníku představí ve Středoevropské lize. "V této soutěži budeme hodně cestovat a tým si na to musí zvyknout," vysvětlil kouč.

Náročný byl především patnáctihodinový přesun do Itálie, který dal celému družstvu pořádně zabrat. "S tím se nedá nic dělat. Byla to modelová situace, kterou v sezoně zažijeme několikrát. Tým se s tím musí vyrovnat," prohlásil Čada.

Hlavní náplní italského pobytu bylo sehrávání s novými posilami. Z tohoto pohledu byl kouč českých šampionek spokojený. Do kabiny dobře zapadly izraelské hráčky Anna Velikiyová a Taťána Artmenková, stejně tak Slovinka Tina Lipicerová nebo Šárka Kubínová.

"Zápasy nám potvrdily, že nové hráčky jsou kvalitní a pro utkání v Lize mistryň máme silný kádr," potěšilo Čadu, který ale momentální výkony jednotlivých hráček nechtěl příliš hodnotit. "Jejich forma ještě trochu kolísá, což odpovídá fázi přípravy, ve které se nacházíme. Do začátku sezony máme čas, abychom projev týmu usadili."

První utkání ve Středoevropské lize na Prostějov čeká 9. října. Do té doby chce trenér drobné nedostatky v souhře odstranit. K tomu bude sloužit také silně obsazený mezinárodní turnaj v polské Wroclavi, který Hanačky absolvují na konci týdne. V pátek nastoupí proti německým Drážďanům, v sobotu narazí na domácí výběr a belgický Kieldrecht. Turnaj zakončí nedělním utkáním o konečné umístnění.

"Narazíme na silné týmy a očekávám, že ve všech zápasech podáme odpovídající výkony. Chceme se v této konkurenci prosadit," plánuje Čada.Najdete na iDNES.czmobilní verze