Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalistky Prostějova mají spadeno na federální trofej

Radost prostějovských volejbalistek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

24 2010
Na další pohárovou trofej si brousí zuby prostějovské volejbalistky. Ve slovenských Levicích dnes obhajují loňské vítězství v Česko-Slovenském poháru. Soupeřem bude Slávia UK Bratislava.
"Nečeká nás nic jednoduchého. Máme náročný program, únava se stupňuje a Bratislava není žádný slabý soupeř," uvedl trenér Miroslav Čada, který slovenský volejbal důvěrně zná také z pozice kouče tamního reprezentačního výběru.

"Bude to určitě zajímavé měření sil, ve kterém chceme uspět. Nesmíme soupeře podcenit, zvlášť když momentálně vede slovenskou ligu," upozornil Čada.

V minulém ročníku o federální trofej v Olomouci bojovali finalisté národních pohárů. Levice již uvidí pouze souboj pohárových vítězů. "Došlo ke změně herního systému. Během jednoho dne odehrají zápasy o Česko-Slovenský pohár ženy i muži. Náš tým nastoupí proti Bratislavě od 16 hodin, pak bude následovat zápas mužů mezi Ostravou a VKP Bratislava," přiblížil program sportovní ředitel prostějovských volejbalistek Peter Goga.

Na volejbalový svátek se těší také slovenští pořadatelé, kteří očekávají, že o zápasy bude velký zájem. "Předpokládáme, že do haly přijde patnáct stovek fanoušků," tvrdí místopředseda levického klubu Tibor Štill.

"České týmy jsou pro naše příznivce atraktivní. V dresu Prostějova hrají čtyři slovenské reprezentantky a za Ostravu nastupují tři hráči ze Slovenska. To zájem o tyto týmy jedině zvyšuje," poznamenal Štill.Najdete na iDNES.czmobilní verze