Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalistky Frýdku a Ostravy se nepřihlásily

14 2006
Ostrava - Muži DHL Ostrava a Opavy se už do příštího ročníku volejbalové extraligy přihlásili, ženy Sokola Frýdek-Místek a Mittalu Ostrava váhají. "Za těchto podmínek jsme se zatím nepřihlásili," uvedl předseda Sokola Frýdek-Místek Jiří Zaoral. Termín přihlášek je 16. června.

Problémem je nejen zvýšení poplatku za účast v soutěži z osmi tisíc na 25 000 korun u mužů a z šesti tisíc na 25 000 u žen, ale i extraligové změny.

O všem rozhodli členové správní rady volejbalového svazu, aniž by jednali se zástupci klubů.

Z těch je ve správní radě předseda představenstva DHL Ostrava František Kopecký, jenž byl jako jediný proti změnám. "Do soutěže jsme se ale přihlásili, protože to byla podmínka pro naši účast v Lize mistrů," řekl Kopecký.

Podle Zaorala nejde ani tolik o zvýšení poplatku za účast v soutěžích. "Spíš je problém v tom, že se rozhodlo o nás bez nás."

Ženským celkům se nelíbí, že mají hrát v základní části každý s každým tříkolově a že poslední družstvo sestoupí přímo.
 
Ani šéfovi volejbalového klubu v Novém Jičíně Oldřichu Valentovi tolik nevadí vyšší náklady. Pro prvoligové týmy to znamená místo tří tisíc uhradit dvojnásobek. V juniorských soutěžích se poplatek zvedl z 1500 na 3000. "To jsme ani nepoznali, protože muži sestoupili z druhé ligy a kadetky z ligy," řekl Valenta. Novojičínští za účast svých celků v soutěžích už zaplatili 15 200 korun.
 
"Nelíbí se mi ale, že předseda svazu Lébl prosazuje rušení sportovních center mládeže," podotkl Oldřich Valenta. Novojičínští na své centrum dostávali ročně 240 000 korun, letos už jen polovinu. "K tomu jsme získávali i sto tisíc za umístění a za reprezentantky," vypočítal Valenta. "Do dvou tří let mají být centra jen v Praze a Brně a všechny peníze půjdou tam."
 
V republice je 8 dívčích a 9 chlapeckých center. "To znamená i sedmnáct profesionálních trenérů, kteří by přišli o práci," dodal Valenta.

Autor:


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze