Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté Zlína změnili název a posilují rozpočet

Zlínský trenér Roman Macek při time-outu | foto: Ladislav Němec, MAFRA

29 2010
Po čtrnácti letech mění zlínský volejbalový tým svůj název. Klub získal nového hlavního sponzora, do nadcházejícího extraligového ročníku proto vstoupí jako Fatra EkoSolar Zlín. Kádr se nezmění, ale rozšíří se spolupráce s prvoligovou farmou ve Starém Městě.

V nejisté ekonomické situaci, kdy spousta sportovních klubů bojuje o každou korunu, zlínský volejbal výrazně posílil. Má nového hlavního sponzora. Generálního sponzora Fatru Napajedla doplní společnost EkoSolar z Uherského Hradiště, která se zabývá budováním a provozem fotovoltaických elektráren. Obě firmy zároveň figurují v názvu extraligového mužstva, jeho nový název bude Fatra EkoSolar Zlín.

"Fatra je naším historickým pilířem, teď k němu přistupuje druhý pilíř," pochvaluje si trenér a manažer zlínského klubu Roman Macek.

Smlouva byla podepsána na rok, ale v plánu je mnohem výraznější spolupráce. "Uvažuji o dlouhodobějším výhledu," přiznal majitel EkoSolaru František Trubačík z čínské Šanghaje, kde je na obchodní cestě. "Hrával jsem volejbal závodně, stejně jako manželka. Syn je v širším kádru Zlína. Když to jde, chci tento sport podporovat."

Výši příspěvku ani jedna strana nezveřejnila. Ovšem klub díky ní zastaví pokles rozpočtu. "Není tajemstvím, že v posledních dvou sezonách jsme rozpočet museli kvůli krizi omezit. Teď bude pevnější," pochvaluje si Macek.

Podpora nesměřuje jenom k extraligovému mužstvu, ale také na děti a mládež i na prvoligovou farmu ve Starém Městě. Ostatně tento klub firma už sponzoruje.

"Spolupráci zintenzivníme. Domluvili jsme se, že kluky, kteří se nevejdou do extraligového kádru, budeme dávat na farmu. Chceme, aby se volejbal v našem regionu více zpopularizoval," uvedl Trubačík.

Navzdory vyššímu rozpočtu se ovšem nezmění kádr. Zlín sází na sestavu, která loni příjemně překvapila. Došlo k jediné změně. Slovenský nahrávač Kamil Feňo se vrátil domů do Svidníku, místo něj bude nastupovat talentovaný Jakub Janouch. Vedle něj dostanou šanci další mladíci z vlastní líhně.

"Vybudovali jsme tým, kterému věříme. Proto hodláme pokračovat v nastolené cestě a nechceme dělat zásadní zásahy," objasnil Macek. "Sestava by se samozřejmě dala vylepšit. Ale musela by to být posila dostupná ekonomicky a musela by patřit do základní sestavy."

Trošku se změní složení realizačního týmu. Macek zůstává hlavním trenérem, který bude koučovat zápasy. Tréninky povedou Marek Tomáš a Přemysl Obdržálek.Najdete na iDNES.czmobilní verze