Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté z Pankráce mají důvody k oslavám: nejprve státnice, pak medaile

Martin Tichý (vpravo) ještě s Jindřichem Weissem. | foto: Jindřich Weiss

9 2010
Nejprve zvládl státnice a pak společně se svým parťákem Janem Dumkem vyhrál mistrovství střední Evropy v plážovém volejbale. Dovedete si představit úspěšnější pracovní týden než ten, jaký prožil Martin Tichý, zástupce Sokola Brno?

"Vzhledem ke školním povinnostem jsem ani nečekal, že bychom mohli o víkendu skončit tak vysoko," říká student bakalářského oboru sportovní management na Fakultě sportovních studií v Brně.

Zatímco v Česku o nově vzniklém mistrovství střední Evropy věděl málokdo, v rakouském Badenu byl o turnaj velký zájem. "Zápasy doprovázela fantastická atmosféra. Hlediště pro 1 500 diváků bylo přeplněné," napsali sami hráči na svém blogu.

Do lázeňského městečka nedaleko Vídně se sjeli hráči z Česka, Chorvatska, Rakouska, Maďarska, Slovenska a Slovinska.

"Bylo to hodně prestižní. Zúčastnily se i úspěšné dvojice, třeba domácí hráči Gosch a Horst jsou pátí z olympiády v Pekingu a úřadující vicemistři Evropy." Právě s nimi se český pár střetl ve finále. A v napínavém utkání zvítězil 2:1 na sety. "Bylo to super, famózní, nad rámec našich představ," jásá ještě několik dní po finále Martin Tichý.

Prorazit mezi absolutní elitu se nadějný pár pokusil na turnaji Světového okruhu v Moskvě. Už v prvním kole kvalifikace však nestačil na Švýcary Schnidera s Gabathulerem a po prohře 1:2 na sety

Ani skutečnost, že turnajovým devítkám vzdorovali Češi v tie-breaku do stavu 23:25, už na jejich 41. místě nic nezmění.

Teď má před sebou pankrácký pár novou výzvu: akademické mistrovství světa, které se uskuteční příští týden v turecké Alanye.

"Máme vysoké cíle, rádi bychom si přivezli medaili," říká Tichý. Dokonce kvůli ní vynechají i turnaj prestižní Světové série, který se uskuteční ve stejnou dobu v Praze.

"Je škoda, že se to takhle sešlo, ale v Turecku můžeme udělat medaili, a to je pro nás důležitější." Dlouhodobé cíle má dvojice Dumek – Tichý vysoké. "Chtěli bychom si zahrát na olympiádě v Londýně." Zatím je pankrácký pár na dobré cestě.

turnaj světového okruhu v moskvě - výsledky

Muži - kvalifikace:

1. kolo:
Schnider, Gabathuler (9-Švýc.) - Tichý, Dumek (24-ČR) 2:1 (-18, 13, 23).

Ženy - hlavní soutěž:
Skupina A:

Hanselová, Montagnolliová (17-Rak.) - Klapalová, Háječková (16-ČR) 2:1 (15, -13, 13)

Skupina H:
15:00 Bratkovová, Ukolovová (9-Rus.) - Kolocová, Sluková (24-ČR).Najdete na iDNES.czmobilní verze