Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté vyrazí na Pražský hrad. Dozvědí se tam jména soupeřů na ME

Budou mít čeští volejbalisté důvod k radosti i po losu mistrovství Evropy 2011? | foto: AP

20 2010
Renesanční Míčovna Pražského hradu se zítra dopoledne stane dějištěm losu mistrovství Evropy volejbalistů, které od 10. do 18. září 2011 uspořádá společně Česko a Rakousko.

Losovací akt proběhne pod "dohledem" hlavy státu Václava Klause.

"V této chvíli je jedno, koho dostaneme. Doba, kdy byli dominantní Rusové a Italové, je dávno pryč a Evropu může vyhrát tak osm týmů," řekl předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník.

Před losem je jasný fakt, že výběr trenéra Jana Svobody by měl hrát základní skupinu doma v Karlových Varech, nebo v Praze, zatímco Rakousko se objeví v jedné ze skupin ve Vídni, či Innsbrucku.

Další nasazení by měli vzejít z nejlepších celků z posledního ME, kterými jsou Polsko, Francie, Rusko, Bulharsko, Srbsko a Německo. Na šestnáct účastníků doplní startovní pole Slovinsko, Finsko, Slovensko, Itálie, Portugalsko, Belgie, Estonsko a Turecko. Utkání ve skupinách se budou hrát 10. až 12. září 2011 a poslední ze skupin v turnaji skončí.

Vítězové se naopak kvalifikují přímo do čtvrtfinále, družstva na druhých a třetích místech sehrají osmifinále. Tyto zápasy se budou hrát v Česku i Rakousku, zatímco na vyvrcholení turnaje - semifinále a finále - se výběry přesunou do Vídně.

Losování začne v 10:00 a přímo ho odvysílá ČT4. Zúčastní se ho volejbaloví mistři světa Josef Musil, Zdeněk Groessl a Milan Purnoch a na přání prezidenta Rakouské volejbalové federace Petra Kleinmanna i fotbalista Antonín Panenka.

Rakousko i Česko naposledy pořádaly ME volejbalistů samostatně, v roce 1999 se hrálo ve Vídni, také o dva roky později v Ostravě postoupil český výběr do semifinále a pokaždé obsadil čtvrté místo. Ve dvou zemích se mužské mistrovství Evropy zatím konalo pouze v roce 2005, kdy se hrálo v Itálii a v metropoli tehdejší SČH v Bělehradu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze