Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté v Evropské lize narazí na Portugalce

26 2006
Lucemburk - Čeští volejbalisté se vracejí do Evropské ligy. Po roční přestávce se znovu zúčastní letní soutěže pro týmy, které se nevešly do elitní Světové ligy. Čeští reprezentanti už také znají první soupeře. Budou hrát ve skupině B a narazí na výběry Řecka, Portugalska a Slovinska. Začíná se v květnu.

O rozdělení týmů do skupin rozhodla o víkendu v Lucemburku Evropská volejbalová konfederace (CEV). V áčku budou hrát obhájci prvenství Nizozemci, dále Němci, Španělé a Belgičané, ve skupině C se o jediné postupové místo do Final Four poperou Slováci, Turci, Estonci a nováčci z Lotyšska.

"Uchazečů bylo celkem patnáct, tři nesplnili podmínky. Většinou neměli zajištěné televizní přenosy. U nás je bude ze všech domácích utkání vysílat Česká televize," řekl jeden z místopředsedů CEV Jan Hronek. Soutěž začne 25. května, boje ve skupinách skončí 1. července.

Jeden ze soupeřů českého týmu Portugalsko letos startovalo ve Světové lize a bude hostitelem finálového turnaje EL v termínu 7. a 8. července. Pokud Portugalci svou skupinu vyhrají, postoupí i nejlepší tým ze druhých míst ze všech tří skupin.

Evropská liga vznikla v roce 2004 a čeští volejbalisté první ročník vyhráli. Loni se stali celkovými vítězi Rusové, letos Nizozemci.

Poslední ročník český tým kvůli dlouhodobé kvalifikaci na mistrovství Evropy vynechal, na šampionát se však neprobojoval, proto je pro něj účast v Evropské lize vítanou konfrontací s ostatními týmy.

Pro trenéra je soutěž zároveň ideální možností vyzkoušet nové adepty na reprezentační dres. Není jasné, zda v Evropské lize povede mužstvo současný kouč Zdeněk Haník, smlouvu má zatím do mistrovství světa v Japonsku, na němž v těchto dnech jeho svěřenci bojují ve čtvrtfinálové skupině.

Los EL 2007:
Skupina A: Nizozemsko, Německo, Španělsko, Belgie.
Skupina B: Řecko, ČR, Portugalsko, Slovinsko.
skupina C: Turecko, Slovensko, Estonsko, Lotyšsko.

Program českého týmu:
26. a 27. května: ČR - Řecko, 2. a 3. června: ČR - Portugalsko, 9. a 10. června: Slovinsko - ČR, 16. a 17. června: ČR - Slovinsko, 23. a 24. června: Portugalsko - ČR, 30. června - 1. července: Řecko - ČR.

Final Four: 7. a 8. července v Portugalsku.

Autoři: ,


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze