Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté Ostravy jdou do sezony s novým pokřikem

Příbramský univerzál Jakub Novotný útočí přes ostravský blok. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

15 2014
Nový pokřik, s nímž jdou volejbalisté Ostravy do sezony, zní: „Hury bury!!!“ Extraliga startuje ve čtvrtek, přičemž Ostravští hrají od 17 hodin ve Zlíně a Havířov ve stejném čase hostí Příbram.

„Hury bury jsem našel v ostravském slovníku,“ řekl kapitán Ostravy Tomáš Široký. „Chtěl jsem najít něco ostravského.“ A povedlo se mu to. Co úsloví znamená? „Najděte si to ve slovníku,“ usmál se Široký. Chvíli mlčel, ale pak přece jen prozradil: „Nevadí, nic se neděje.“ Anebo také „jaksik bylo, jaksik bude“.

Široký odmítá, že by Ostravským mělo být jedno, jaké budou mít výsledky. „To v žádném případě. Musí nás to vyburcovat. Je to rázné, když to křičíme po uhraných bodech,“ upozornil.

„Bereme to tak, že když něco pokazíme, pojedeme dále, budeme pořád bojovat, tak bych to viděl,“ podotkl ostravský trenér Zdeněk Šmejkal.

Hury bury!!! mají Ostravští i na nových dresech. Dříve na nich měli nápis: „Nebudeme tady stavět hrady z písku, budeme dřít a makat!“

Ten už je minulostí. „Hrady jsme rozbořili a písek pohrabali. Začínáme stavět znovu,“ prohlásil Tomáš Široký. „A pryč je i pokřik Per to tam. Ten používají už jen naše družstva mládeže.“

Jak ostravští, tak havířovští volejbalisté budou v příští sezoně spoléhat na americké posily. Havířov získal Stevea Klostermana, který může hrát na smeči i univerzála, a blokaře McKeye Smitha.

Po letech z týmu odešel nahrávač Ivan Duda. Zamířil do druholigových Bučovic, odkud přišel Tomáš Jambor. Ostrava v závěru přípravy vyměnila smečaře, Cory Riecks nahradil Poláka Kamila Kacprzaka.

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze