Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté ohlásili těžkou krizi

5 2003
České Budějovice - Když mají hráči českobudějovického Jihostroje odpovědět na otázku, proč hráli proti Zlínu tak špatně, odpovídají stejně. Nevědí, co se stalo. "Nehráli jsme dobře," uznává kapitán týmu Jan Jeslínek. Sám zkušený přihrávající smečař netuší, co se s mužstvem dělo. "Škoda koncovky prvního setu," uvedl dále Jan Jeslínek. "Kdybychom jedna nula vedli, mohlo být všechno jinak."

Pracuje hlavně strach

Ale proč Jihočeši prokletou koncovku prvního setu neuhráli? Vedli o pět bodů a stačilo držet si ztrátu, jak volejbalisté říkají zisku bodu z podání soupeře. To je snadnější způsob, protože podání je přece jen z míst za zadní čarou a míč letí přes celé hřiště. Je čas se na jeho příjem připravit a nachystat si útok.

"Beru, že si s námi soupeř dělal, co chtěl," uznal však Jan Jeslínek. Zlín při jasném vedení domácích v první části před přechodem do koncovky přidal. Začal tlačit. Domácí, místo aby se postavili na odpor, začali zmatkovat. Strach z porážky a velká nervozita z nepovedených zápasů je zlomily.


Spory hráči nemají

Že by si českobudějovický celek mezi sebou vyrovnával účty na palubovce? "My hráči mezi sebou žádné spory určitě nemáme," ujistil kapitán. Hodně se změnilo složení kádru.

Podobně hovořil další zkušený volejbalista mužstva Petr Habada. Také nevidí problém ve vztazích hráčů mužstva mezi sebou. "Pohár nás zastihl v krizi, která přišla po prohře s Ostravou doma," uvedl Petr Habada. "Doufám, že teď se naše hra může jen zlepšovat."


Oslavy příčinou nebyly

V pondělí se stal Jan Jeslínek otcem syna Jakuba. Včera se na něj byl podívat v porodnici a dnes si potomka i manželku přiveze domů. Ale že by hráči slavili narození dalšího sportovce? To rozhodně ne, říkají oba po léta spolehliví členové týmu.

"Jak říkám. Nic se nám v poslední době nedařilo," podotkl Habada. Tým ztratil sebevědomí, aniž by za to malý Jakub mohl. Narodil se až potom. "Jak jsme neuhráli první set a věděli jsme, že už asi nepostoupíme, dopadlo to na celé mužstvo," pokračoval Habada. "Žádné velké oslavy jsme určitě neměli."


Čekají Opava a Charkov

V sobotu už od 14.30 hodin hrají Jihočeši s Opavou. Včera trenéři pozměnili trénink a dopoledne byli hráči v posilovně. Až odpoledne byl v náplni týmu zase volejbal.

Teď hráči i trenéři týmu sbírají sílu na překonání krize. Každá rada je drahá. Příští týden přijede celek Charkova, aby v Českých Budějovicích sehrál ve středu první zápas čtvrtfinále Klubového poháru.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze