Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalový Liberec udržel opory a těší se na start v Lize mistrů

Volejbalisté Liberce slaví titul. | foto: ČTK

11 2015
Volejbaloví šampioni z Liberce půjdou do příští sezony za obhajobou titulu v plné síle, kádr se totiž vůbec nezměnil. V klubu zůstali i univerzál Patucha a kapitán Správka, kterým končily smlouvy.

Všech dvanáct mužů, kteří se podíleli na cestě za mistrovským titulem po dvanácti letech, zůstává v týmu zlatých volejbalistů Dukly i na příští sezonu. Kádr bez jediné změny, to je na liberecké poměry unikát.

„Jsem strašně rád, že se to takhle povedlo. Nebyl důvod něco měnit, když jsme udělali titul. Důležité bylo, že jsem se domluvil na pokračování s pěti hráči, kterým končily smlouvy, a nikdo z dalších opor nikam neodešel,“ pochvaloval si Pavel Šimoníček, ředitel klubu.

Složení týmu tedy bude totožné s loňským: nahrávači Janouch a Fučík, univerzálové Patucha a Vencovský, smečaři Kriško, Správka, Galabov a Ducháč, blokaři Staněk, Leikep a Zajíček a libero Kopáček.

„To se opravdu nestává moc často ani jinde, aby zůstal úplně stejný tým, ale my jsme byli spokojení s prací všech, což bylo na výsledcích vidět. Kluci komunikovali a neměli spolu žádný problém,“ popsal Michal Nekola, liberecký trenér. „Za šest let, co jsem v Liberci, vždycky byly změny, dvakrát se dokonce obměnil mančaft skoro z půlky.“

Kouč Nekola završil šestileté působení v Dukle kýženým mistrovským titulem a v klubu by měl pokračovat. „Doufám, že zůstanu, ale já ještě novou smlouvu podepsanou nemám. Nějaký návrh je, ale musím počkat, až se vrátí ředitel Šimoníček z dovolené koncem května a doladíme detaily,“ naznačil Nekola.

Ziskem zlatého poháru si Liberec vydobyl právo účasti v prestižní Lize mistrů, ovšem to není zrovna levná záležitost. „Nakonec jsme se rozhodli, že přihlášku do Ligy mistrů podáme,“ uvedl Pavel Šimoníček.

Před dvanácti lety se zápasy s elitními evropskými soky hrály v hale Dukly, ta však už pro letošek parametry na Ligu mistrů nesplňuje. „Proto budeme muset hrát v hokejové Home Credit aréně,“ řekl Šimoníček.Najdete na iDNES.czmobilní verze