Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Můžeme se z toho poučit, říká trenér Novák po první prohře Karlovarska

Volejbalista Karlovarska Ondřej Hudeček (vlevo ve výskoku) útočí. | foto: VK Karlovarsko

7 2016
V nouzi vrací skoro ztracený míč na polovinu soupeře, ten díky nedorozumění protihráčů padá na zem. Bod libera, to se jen tak nevidí. „To už si ani nepamatuji, po té hořké prohře už jsem skoro zapomněl, že se to stalo. Možná někdy v juniorech takovou nějakou podobnou náhodou, ale každopádně už je to hodně dávno,“ vzpomíná libero volejbalistů Karlovarska Daniel Pfeffer.

V hlase měl smutek, jeho tým nečekaně prohrál v pátém extraligovém kole s ČZU Praha 0:3, poprvé v sezoně.

„První dva sety jsme tahali za delší konec, byli jsme nad nimi, ale přišla koncovka a oni byli odvážnější na servisu, na bodovkách, naopak my měli trochu smůly. Jinak ale hosté koncovky zahráli s otevřeným hledím a zaslouženě vyhráli,“ hodnotí duel a dodává. „Nemohu říct, že bychom to podcenili od začátku. Připravovali jsme se precizně, věděli jsme, co nás čeká, viděli jsme jejich zápas s Odolenou Voda a věděli, že to bude nepříjemné.“

Do nově tvořeného Karlovarska přišel Pfeffer před dvěma lety právě z ČZU, dočkal se první porážky. „Zvláštní zápas to pro mě už ani není, ale Prahu mi nikdo neodpáře, vracím se tam, mám tam spoustu kamarádů. Ovšem za dva roky, co zde hraji, mám bilanci 4:1 na výhry pro mě. Zatím dobré, ale byl bych rád, kdyby ta jednička tam zůstala,“ věří Daniel Pfeffer.

V pátém zápase první porážka

VK ČEZ Karlovarsko si připsal první porážku sezony, nečekanou. „Asi jsme dnes nečekali porážku, nicméně poslední dva výsledky ČZU nás varovaly, zřejmě některé z nás nevarovaly dostatečně,“ míní trenér Jiří Novák.

Přitom úvod zápasu nevypadal špatně a fanoušci se těšili na přesně opačný výsledek, než jaký se nakonec urodil. Do druhého technického time outu Karlovarsko vedlo.

Fotogalerie

„Začátek problémů byl za stavu 16:12, kdy i přes ne zcela přesvědčivý výkon jsme vedli o čtyři body, najednou to bylo 20:20 a začala mírná panika,“ ohlíží se karlovarský kouč. Koncovku Karlovarsko nezvládlo a za dvaadvacet minut se hosté nečekaně radovali ze zisku setu 22:25. Druhý set byl vyrovnanější, soupeři se přetahovali o vedení až do koncovky. Ta znovu překlopila misky na stranu ČZU, za čtyřiadvacet minut 24:26.

„První dvě koncovky si ČZU uhrálo servisem, kdy bylo agresivní a my měli problém doztrátovat. Ve druhé vedeme 24:22 a nesmyslně vypálíme dvě smeče do autu,“ popisuje trenér Novák.

Třetí set se opět dostal do vyrovnané koncovky, kdy Karlovarsko neudrželo vedení 19:17 a za třiadvacet minut prohrálo 23:25. „Nedostali jsme se pořádně nad ně, pořád jsme byli o bod kratší a zápas ukončíme technickou chybou,“ lamentuje Novák. „Množstvím chyb jsme ČZU pustili do kontaktu, ale koncovky si uhráli sami, byli agresivnější než my a nás svázala povinnost vyhrát, ale pokud jsme si mysleli, že jsme dobré mužstvo, tak jsme to měli zvládnout.“

Nic se neděje, poučit se

První prohra v sezoně se urodila nečekaně, přesto díky ostatním výsledkům Karlovarsko udrželo první příčku tabulky. „Moc se nám toho nedařilo, ale je dobré, že to přišlo teď a můžeme se z toho poučit a jít zase dál,“ vzhlíží Novák do budoucnosti.

Ani nežehrá na náročný týden, v němž jeho svěřenci odehráli v pěti dnech tři zápasy. „Nemyslím, že bychom fyzicky odešli, spíš jsme se mentálně nepřipravili tak, jak bychom měli, nebyli jsme dostatečně agresivní a z toho potom pramení drobnosti, které rozhodnou zápas,“ dodává trenér Karlovarska Jiří Novák.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze