Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravští posilují. Mají nahrávače Zapletala, ale i Berzinse a Kotase

Petr Zapletal (vpravo) z Českých Budějovic v akci | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

28 2015
Někdejší reprezentační nahrávač Petr Zapletal posílil volejbalisty Ostravy. A není to jediné povzbuzení. Na smeč klub získal Američana Mika Berzinse a na blok Václava Kotase ze Zlína.

Slovenský nahrávač Ján Halaj po roce v Ostravě skončil. Nepřesvědčil. Pryč je rovněž univerzál Igor Rehák. „Na dalším působení jsme se s oběma hráči nedomluvili,“ uvedl ostravský manažer Tomáš Zedník.

Zástupci klubu se snažili udržet amerického smečaře Coryho Rieckse a blokaře Tomáše Širokého. Neúspěšně. „Oba říkali, že chtějí jít zase někam dál,“ podotkl Zedník. Riecks by se ale mohl vrátit, pokud nenajde zajímavější angažmá.

V klubu už nebude smečař Jan Rodek. Jasné není, zda zůstanou smečař Adam Záhorský, blokař Pavel Srkal a nahrávač Tomáš Dvořák.

„Srkal je připravený v případě potřeby nám pomoci, ale má výhodnou pracovní nabídku,“ uvedl Tomáš Zedník. Další osud Dvořáka bude záležet na tom, na jakou vysokou školu se dostane, jelikož se hlásí na medicínu. „Z blokařů zůstal Michal Čechmánek, ze smečařů Dominik Fořt a jedničkou na účku bude mladý Matěj Šmídl,“ podotkl Tomáš Zedník.

Ostravští mají kromě Zapletala další posily - amerického smečaře Mika Berzinse a blokaře Václava Kotase, který přišel ze Zlína, ale dříve hrával v Havířově.

„Berzins je tip od Honzy Václavíka, který ho poznal, když byl ve Spojených státech,“ řekl manažer Zedník. „Zájem o něho jsme měli už loni, ale tehdy se nám jeho příchod nepodařilo doladit.“

Zajímavostí je, že Berzinsův otec Aldis je s americkými volejbalisty olympijským vítězem z roku 1984. Mik vyhrál s týmem Ohio State nejvyšší univerzitní soutěž NCAA.

„Není příliš vysoký, ale skáče a měl by být šikovný na příjmu. I ruku má dobrou, ale uvidíme,“ řekl libero a asistent trenéra Jan Václavík, který si s Berzinsem v USA zahrál.

Vedení klubu se ještě ohlíží po smečaři. „A do přípravy půjde i pět šest juniorů, kteří minulý víkend skončili třetí na mistrovství republiky.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze