Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalový Zlín hlásí posilu, přichází ruský smečař Dmitrijev

PŘIHRÁVAJÍCÍ SMEČAŘ. Timur Dmitrijev patří do kádru B-týmu ruského Dynama Moskva, ve Zlíně chce studovat univerzitu a zároveň hrát za místní extraligové volejbalisty. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

30 2014
Na začátku prosince ho v Praze uvěznila ledovka, od získání místa v kabině extraligových volejbalistů Zlína však ruského smečaře Timura Dmitrijeva kalamita neodradila. Druhou cestu na Moravu mu už nic nezhatilo. Kmenový hráč Dynama Moskva se mezi svátky ukázal na tréninku a se Zlínem se domluvil na angažmá.

„Zájem je oboustranný. Dmitrijev chce studovat na Univerzitě Tomáše Bati, my zase potřebujeme přihrávajícího smečaře,“ vyložil trenér a manažer zlínských volejbalistů Roman Macek.

Fotogalerie

Timur Dmitrijev

K prvnímu kontaktu došlo při listopadové odvetě 1. kola Poháru CEV v Moskvě. „Věděl, že nám po sezoně odešli dva ústřední smečaři,“ překvapilo Macka. „Sledovali jsme ho na tréninku, ale chtěli jsme ho vidět v akci v našem prostředí.“

To se povedlo až na druhý pokus a Macek se ujistil, že Dmitrijev může být platnou posilou. Byť patří na soupisku B-týmu ruského kolosu.

„Není vysoký,“ zmínil zlínský kouč Dmitrijevových 190 centimetrů. „Ale má dlouhé ruce a dosah jako daleko vyšší hráči.“

Od rodáka z Moskvy si ve Zlíně hodně slibují. „Kromě kvalitního útoku má jako všichni ruští hráči krásný blok a navíc perfektně technicky zvládnutou přihrávku,“ shrnul Macek přednosti 23letého Dmitrijeva.

Upravený program zlínských volejbalistů v novém roce

10. ledna* ČZU Praha (d)
15. ledna** Alexandrupolis (d)
17. ledna Odolena Voda (d)
21. ledna** Alexandrupolis (v)
26. ledna Brno (v)
29. ledna* ČZU Praha (v)
31. ledna Benátky n. J. (d)
5. února Ostrava (v)
7. února Havířov (v)
14. února Příbram (d)
19. února ČZU Praha (v)
21. února Karlovarsko (v)
28. února Č. Budějovice (d)
7. března Ústí n. L. (v)
12. března Liberec (d)

* čtvrtfinále Českého poháru

** osmifinále Vyzývacího poháru

Jeho příchodem Zlín vyřeší nedostatek smečařů. Kobolka, se kterým klub počítal jako s alternativou, je dlouhodobě nemocný a v sezoně neodehrál ani jednu výměnu.

Kdy se Dmitrijev zapojí do hry, je zatím nejisté a záleží to na mnoha okolnostech. Do Zlína přicestoval na turistické vízum, vybavit si však musí pracovní. Zlín musí za mezinárodní transfer uhradit povinných 1 600 eur a ještě se domluvit s Dynamem na odstupném.

„Přišel by zatím do konce sezony, a protože není hráčem áčka, neměl by být drahý,“ doufá Macek, který s Dmitrijevem počítá hlavně pro play-off.

V půlce extraligy drží jeho výběr čtvrté místo, za ním je ale pořádná tlačenice a devátá Příbram ztrácí jen pět bodů. Do odvet vstoupí Zlín kvůli odkladům prvních dvou kol až 17. ledna.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze