Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Staré Město končí v extralize, strádá finančně i volejbalově

Volejbalisté Starého Města. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

19 2014
Pouze jeden tým z východu Moravy bude působit v příští sezoně v nejvyšší soutěži volejbalistů. Staré Město sice suverénně zvládlo baráž o extraligu s MFF Praha, vedení klubu se však vzdalo extraligové licence a po dvou letech se vrací do první ligy.

"Bylo to těžké a nepříjemné rozhodování," přiznal šéf oddílu Petr Straka. Dobrovolný odchod z nejvyšší soutěže má dva důvody. První je ekonomický. Staré Město bylo jediným amatérským celkem v extralize, v nedávno skončené sezoně hospodařilo se směšnou částkou 1,5 milionu korun.

"V první sezoně jsme se ještě díky příspěvku ze svazu drželi, ve druhém se ale zvýšily náhrady pro hráče a utratili jsme všechny rezervy," vysvětluje Straka. "A bohužel se nenašel sponzor, který by nám dal potřebnou částku." Druhé hledisko je sportovní. Zatímco ve své premiérové sezoně v extralize Staré Město nechalo za sebou Ústí nad Labem, ve druhé šlo od porážky k porážce a skončilo beznadějně poslední.

"Potřebujeme zase získat chuť do volejbalu, začít vyhrávat, a ne pořád dostávat za uši. Je to rozumné řešení," podpořil předsedu klubu trenér Petr Karabec. Jestli zůstane u týmu, není jisté. "Rozrostla se mi rodina a hrací systém první ligy se dvěma víkendovými zápasy mi nevyhovuje. Také mi to komplikuje práce."

Odstoupení ze soutěže dopadne tvrdě na kádr. Mužstvo opustí zřejmě všichni čtyři hostující volejbalisté, konec zvažují starší hráči. "Většina z nich není spokojená. Chtěli si ještě extraligu zahrát, ale jejich zenit už je pryč. V příští sezoně bychom na 90 procent sestoupili," míní Straka.

Dvou sezon mezi tuzemskou elitou si však považuje. "Jako amatéři jsme se dostali mezi republikovou smetánku, jednou se na to bude vzpomínat." Vrcholem bylo domácí vítězství 3:0 nad mistrovskými Českými Budějovicemi na Vánoce 2012.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze