Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ani jeden z diváků není studený čumák, říká karlovarský blokař Koláček

Michal Koláček | foto: Václav Šlauf, MAFRA

12 2014
Od začátku volejbalové extraligy plnil Michal Koláček úlohu náhradníka, ale v pátém kole nastoupil v zahajovací šestce v zápase podzimu. „Lidi to tady baví, fandí opravdu všichni, ani jeden divák není studený čumák,“ pochvaluje si pětadvacetiletý hráč nečekaný zájem diváků o volejbal v karlovarském regionu.

V extralize jste nastoupil poprvé v základní sestavě, a hned proti obhájcům titulu. S čím jste do zápasu šel?
Věděl jsem, že se nesmím bát, protože za mě vlastně nebyl nikdo na střídání. Takže mi bylo jasné, že v zápase musím zabrat. Ale přeci už nejsem takový mlaďas, abych se z toho rozklepal.

Co rozhodlo o vašem vítězství?
Oni začali líp, dařil se jim servis a my jsme kazili přihrávku. Myslím, že se to zlomilo v tom, že oni měli jednoho mladšího smečaře, tím pro nás bylo jednodušší řídit obranu, když jsme hlídali vlastně jen dva útočníky. Taky jsme přestali kazit servis, přešli jsme na plachtu a hlavně Mathias (smečař Loftesnes) se nám chytil. Bylo cítit, že na ně padla deka, toho jsme využili. Od druhého setu nás diváci úžasně hecovali.

Jak se vám hraje v prostředí, v němž vás burcuje mnohem víc příznivců, než kolik se původně předpokládalo?
Je vidět, že to tady lidi baví. Při zápase panuje skvělá atmosféra, obrovské emoce, které se přenesou na nás, a člověk pak hraje v euforii. Už jsem před tolika lidmi párkrát hrál, ale tady je rozdíl, že fandí opravdu všichni, ani jeden divák není studený čumák, všichni povzbuzují.

Kam řadíte výhru nad takovým mužstvem, jako jsou šampioni z Českých Budějovic?
Já jsem náhodou České Budějovice už porazil. Předloni se Starým Městem jsme udělali jen tři výhry v sezoně, ale jedna z nich byla proti Budějovicím, takže to pro mě není premiéra.

Mužstvo Karlovarska zažívá snový vstup do premiérového ročníku extraligy. Jaká je po pěti výhrách v pěti zápasech týmová nálada?
Teď je nás několik lehce zdravotně indisponovaných. Nahrávač i já jsme byli v týdnu nachlazení, na Mihajloviče něco lezlo, Robert (blokař Szczerbaniuk) nenastoupil kvůli zdravotním problémům, ale nálada je super, skvělá, jsme na vítězné vlně.

Klub slibuje dalších sto míst v hale

BUBENÍCI. Diváky na fandění ladili bubeníci z Chodova, zleva Zdeněk Malich a...

Dvě utkání zatím odehráli volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko v hale v Jízdárenské ulici v Karlových Varech a proti Havířovu i naposledy v utkání s úřadujícími mistry z Českých Budějovic byla palubovka doslava obsypaná diváky. Tak velký zájem vzbudil extraligový volejbal na západě Čech.

„Dobře si uvědomujeme, že poptávka může lehce převýšit možnosti, kterými naše hala disponuje, a problémem se intenzivně zabýváme,“ vysvětluje klubový šéf Jakub Novotný. Nedostatek míst pro diváky chtějí volejbalisté prozatím řešit pomocí další stovky židlí. „Pořídit tribunu navíc je také jedna z možností, ale máme problém s jejím umístěním a nosností palubovky,“ vysvětluje Novotný pro klubový web.

Garantovat místo může ovšem držitelům permanentek, kteří budou mít na domácí utkání vyhrazené židle k sezení. Proto je pořízení permanentky dobrým tipem, jak se na volejbalovou extraligu do haly v Jízdárenské ulici bez potíží dostat. KV Arena přichází v úvahu snad pouze na zápasy play-off a také tady by to pro klub znamenalo velkou finanční zátěž a jiné odpovídající prostory v krajském městě ani jeho okolí prostě nejsou.

„Všichni hráči našeho áčka bydlí v Karlových Varech a nedokážu si dost dobře představit měnit během rozjeté sezony halu. Pouze pokud v ní bude větší zima, než bude únosné. Navíc Karlovy Vary jsou hlavní město kraje a my v něm chceme zůstat,“ říká Novotný.

Od příští sezony se klub přesune do nové haly pro míčové sporty, která roste v sousedství KV Areny. Tady by už mělo být zázemí pro diváky mnohem komfortnější.Najdete na iDNES.czmobilní verze