Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Play-off proti Praze? Asi je to osud, tvrdí volejbalista Pfeffer

Daniel Pfeffer při focení volejbalistů VK ČEZ Karlovarsko před novou sezonou. | foto: vk-karlovarsko.cz

22 2015
Dostat se tak do semifinále a hrát o medaile! Zatímco s ČZU Praha se volejbalové sny Danielu Pfefferovi za sedm sezon nevyplnily, teď má šanci s Karlovarskem. Ve čtvrtfinále proti němu stojí... Ano, bývalý klub. ČZU Praha.

Až Daniel Pfeffer v neděli a v pondělí přijede do haly Na Lužinách, možná se mu vrátí všechny vzpomínky. „Poslední tři roky jsme chtěli do semifinále a vždycky chyběl krůček,“ vybavuje si 24leté libero. Teď má Pfeffer k semifinále nejblíž. S Karlovarskem, kam před touto sezonou přestoupil, vede ve čtvrtfinálové sérii nad ČZU Praha 2:0 na zápasy. V neděli se hraje od 17 hodin, v pondělí o hodinu později.

Měl jste radost, když na Karlovarsko vyšel do čtvrtfinále jako soupeř ČZU Praha?
Má to pro mě takový zajímavější nádech. Říkal jsem si: Play-off proti Praze? To je asi můj osud. Je to jako naschvál, ale nic dalšího v tom nehledám. Strávil jsem v ČZU celý svůj volejbalový život, ale nemůžu se na to ohlížet.

Není to symbolické, že si semifinálový sen můžete splnit právě proti ČZU?
Je to tak. S Prahou nám v posledních letech vždycky chyběl krůček – před dvěma lety proti Příbrami se čtvrtfinále protáhlo na sedm zápasů. Nebo loni proti Zlínu, když jsme vyhráli první zápas a vypadalo to nadějně. Šel jsem do Karlovarska s tím, že to prolomím a dostanu se dál. Věřím, že to tak bude, byť na úkor Prahy. Chci se tu posunout.

Čím to je, že ČZU nedokáže překročit čtvrtfinálový stín?
Těžko říct. Možná trochu chyběla zkušenost v týmu. Praha je postavená na odchovancích a mladých klucích, kteří jsou bojovníci, mají chuť, ale chybí jim zkušenost v důležitých zápasech. Nemají toho tolik odehraného.

Což jsou naopak atributy, které zdobí Karlovarsko, že?
Kuba Novotný (bývalý reprezentant a prezident klubu – pozn. red.) už na začátku sezony postavil kádr velmi dobře s výhledem na play-off. Máme v týmu spoustu zkušených hráčů, kteří hrají celý život v play-off. Byli v týmech, které bojovaly o nejlepší příčky. Tým je poskládaný tak, že v důležitých chvílích dokáže zabrat a zvládá stresové situace. To mi vyhovuje.

A když odhlédneme od volejbalu, jak si zvykáte na život v Karlových Varech?
To pro mě samozřejmě byla velká změna. Jsem rozený Pražák a celý život jsem strávil ve městě s milionem obyvatel. A najednou jsem se stěhoval do Varů... Museli jsme to vyřešit s přítelkyní, ale po dvou třech měsících jsem si zvykl. Našel jsem si tu rutinu a je to pro mě super.

Jak funguje klub, který je na extraligové mapě úplně nový?
Zázemí pro volejbal snad nemůže být ani lepší. Karlovarsko je jeden z nejideálnějších klubů v republice. To, co pro nás klub dělá, mají v extralize málokde. Nemůžu si stěžovat.

Do Prahy jedete s vedením 2:0 v sérii. Jaké jsou teď postupové šance obou týmů?
Prahu znám moc dobře a vím, že venkovní zápasy jsou pro ni slabší.
Hraje se na čtyři vítězství, takže jsme teprve v půlce. Nic to neznamená. První zápas byl těžký, druhý jednodušší, ale třetí v Praze zase bude ohromně obtížný. Naše vedení nic neznamená. Musíme zvládnout aspoň jeden zápas v Praze.Najdete na iDNES.czmobilní verze