Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dvě hodiny napětí a pak karlovarská volejbalová euforie

Momentka z utkání Karlovarsko - Příbram. | foto: Martin Stolař, MAFRA

19 2015
Volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko ví, jak udržovat diváky v napětí. Další pětisetovou bitvu se šťastným koncem odehráli během tří dnů. Po postupu do semifinále Českého poháru přes silné České Budějovice v sobotním 14. ligovém kole prohrávali s Příbramí 1:2 na sety, ale nakonec urvali dva body po výsledku 15:13 v rozhodující sadě.

Po posledním míči spadl trenéru Petru Bromovi kámen ze srdce. „Chtěli jsme doma bodovat naplno, ale sráží nás chyby a mezihra. Chvílemi hrajeme tak, jak máme a potom přijde hluchá série dvou, tří bodů. To se nám teď stává dost často. Musíme zamakat, to se mi nelíbí, musíme držet nějaký standard. V posledních zápasech standard výkonu nedržíme,“ posteskl si.

Karlovarsko urvalo první set v napínavé koncovce až 28:26, ve druhém mělo Příbram na lopatě, vedlo už 20:15, přišel výpadek a nakonec ztráta setu. „Místo abychom vedli 2:0, tak si to zdramatizujeme. Je to věc, která nás nyní trápí. K tomu děláme spoustu našich chyb, dáváme soupeři body zadarmo,“ lamentuje Brom.

Hlasy z lavičky

Michal Sukuba (kapitán, blokař): Nebyl to náš nejlepší zápas, ale o to jsou body cennější. Je pro mě těžké dívat se na to zvenku, ale jsem rád, že jsme to zvládli a výhra zůstala doma. Kdy začnu hrát, přesně nevím, až mi to noha dovolí. Sice už trénuju, ale na hru to ještě není.
Michal Koláček (blokař): Nedostali jsme se úplně do maximálního tempa, soupeř tlačil servisem a jeho tým a hlavně univerzál zahráli mnohem lépe než doma (na podzim PB - KV 0:3). V tiebreaku jsme vybojovali dlouhé a důležité výměny, to nás nakoplo a misky vah se naklonily k nám.

Smečař David Janků byl u toho přímo na palubovce. „Měli jsme dobrý příjem, ale nepodařilo se nám to otočit, dohnali nás. Problém byl jak na nahrávce, tak i v útoku, párkrát to bylo na jedné a nedokázali jsme to složit na zem,“ míní. „Dolů nás srážely individuální chyby. Nedařil se nám útok, Příbram byla první dva sety agresivnější, hrála živěji,“ doplnil jeho konkurent Zdeněk Málek.

A tak do třetího setu udělal trenér Brom zásadní změnu, na lavičku posadil Janků a místo něj na hřiště poslal Málka. „Bylo to jednoznačné, potřebovali jsme přihrát, Málek i Rojas jsou na to specialisté a splnilo to účel. Když jsme si přihráli, tak naši útočníci to měli jednodušší,“ vysvětluje karlovarský kouč.

První dva sety byl na palubovce David Janků, od té doby se na ni už nedostal. „Je to rozhodnutí trenéra, asi jsem udělal pár chyb,“ uznal po utkání. Se svým výkonem byl vcelku spokojen. „Cítil jsem se dobře, nervozitu nepociťoval, hrál si svoje.“

Faktem ovšem je, že třeba podání nebylo jeho silnou stránkou, mnoho míčů z jeho ruky skončilo v síti. „Nevím, čím to je, na tréninku mi servis jde, mlátím do toho a přijde zápas, nějak si to špatně nadhodím a už je to špatně,“ uznává David Janků.

Čtyři roky působil v Příbrami smečař Zdeněk Málek, na to, aby si zahrál proti „svým“, musel čekat na lavičce dva sety. „Čekal jsem dlouho, rozhodnutí je vždy na trenérovi, ale jsem rád, že mi dal příležitost zahrát si proti mateřskému oddílu. Má to vždy daleko větší jiskru, znám spoustu lidí, přijedou fanoušci, co znám. Bylo to pro mě zpestření,“ přiznal Málek notnou chvíli po zápase, právě až potom, co se vymanil z hloučku příbramských fans, kteří se v tuhnické hale notně podíleli na znovu vynikající atmosféře.

Fotogalerie

Následující tři sety pomáhal Málek na palubovce režírovat zápas k nakonec šťastnému konci. „Hlavně jsme se uklidnili na příjmu a oni se začali obávat o výsledek,“ myslí si.

A první dva sety? „Několikrát jsme nenahráli, neútočili a Příbram využila našeho zaváhání, spadly jim lehké balony,“ vypozoroval Málek z lavičky. Díky zvládnuté koncovce jsou z toho další body a udržení druhého místa v tabulce. „Nakonec buďme rádi za dva body,“ shrnul David Janků.

Ovšem těch dramat a nakonec i nějakých porážek je v poslední době hodně. „Musíme vždy počítat s naším dobrým výkonem, jedině přes něj vedou cesty k bodům. Pokud budeme namistrovaní favoriti, tak budeme vyhrávat strašně těžko. Musíme zase spadnout na zem a začít tvrdě makat,“ doplňuje Zdeněk Málek.

Série domácích zápasů pokračuje už v sobotu, Karlovarsko přivítá mistra z roku 2013 z Ostravy. „Je to výhoda, ale tlak domácího prostředí je, s tím se ovšem musíme poprat. Zaměřit se v tréninku na určité věci, protože tolik našich chyb v zápase zkrátka dělat nesmíme,“ dodává trenér Petr Brom.Najdete na iDNES.czmobilní verze