Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vojtěch míří na argentinské šotoliny

25 2006
Liberec - Potřetí v sezoně se chystá do boje o světové body liberecký soutěžní pilot Štěpán Vojtěch. V šestém dílu rallyeového MS usedne do vozu Mitsubishi Lancer upraveném podle předpisů pro produkční automobily. Pouť Argentinskou Rallye zahájí ve čtvrtek. Rád by viděl bez potíží nedělní cíl. "Musím si dát pozor, abych neudělal nějakou botu. Na trati bude i sníh," prohlásil Štěpán Vojtěch.

V Mexiku před necelými dvěma měsíci se Vojtěchovi až nad očekávání dařilo, když skončil sedmý ve třídě. A to startoval s produkčním vozem v MS poprvé. Navázat na tento výsledek však prý bude hodně těžké a složité.

"Jak to dopadlo v Mexiku, bylo super a na tom jsem pak i začali stavět naši budoucnost. Upřímně si ale myslím, že tady takový výsledek nebudeme schopni zajet z mnoha důvodů. Laťka po Mexiku je vysoko a bude problematické na ni navazovat. Nevzdáváme to, ale jsem realista," řekl Vojtěch před odletem do Jižní Ameriky.

Do Argentinské rallye jde se stejným cílem jako do mexického klání - zbytečně nechybovat a odjet maximální počet možných kilometrů. "Musíme se soustředit, nechybovat. Člověk musí jet při zdi. Přijet na druhou stranu zeměkoule a snažit se jet na třech vložkách rychle a pak přijít o dalších 150 kilometrů, to by byla velká škoda," podotkl liberecký závodník, jenž má prý z nadcházející rallye ještě větší respekt než z Mexika.

Důvodů má hned několik. Vojtěch, který bude opět součástí OMV CEE World rallye teamu, totiž nemá mnoho přesných informací, co jej v zámoří čeká. Konkurence navíc bude početnější a řada jezdců bude mít s tratí osobní zkušenosti. Zatímco v Mexiku se MS jelo jen třikrát, v Argentině se jezdí pravidelně. "Bude to ještě větší očistec, ale o to je to větší výzva," usmál se Vojtěch.

Vyrovnat se musí i s tím, že bude startovat až v hloubi jezdeckého pole. Tým zde totiž není přihlášen do mistrovství PWRC. Již s předstihem se Vojtěch připravuje na náročné podmínky šotolinového klání. Opět se totiž pojede i v horách.

"A někde jsou ještě i zbytky sněhu a šotolina je místy mokrá. Navíc jsou tam brody, nepříjemné horizonty a hodně zrádných míst, se kterými nemáme moc zkušeností. Nástrah bude oproti Mexiku daleko více," řekl muž, který v Mexiku skončil v absolutním pořadí na devatenáctém místě.

Výhodou ale bude fakt, že usedne do auta, které už trochu zná. Před kláním v okolí Leónu totiž "enkové" mitsubishi nikdy neřídil. Tentokrát už ví, co ho čeká.

"Měli bychom se více soustředit na to, abychom si auto doladili k obrazu svému, a na tom bude možné pracovat už při testu. Budeme mít už nějakou představu a máme z čeho vycházet," doplnil Vojtěch, jenž po Mexiku startoval i na Katalánské rallye. Tam ale jel se svým tradičním Peugeotem 206 WRC.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze