Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vodní golfová oáza v Krči nabízí pohodu uprostřed velkoměsta

Tréninkový golfový areál Chateau St. Havel. | foto: www.chateaugolf.cz

18 2010
Větve jsou teď bezlisté, a tak jsou automobily nejen slyšet, ale i vidět. Vůbec ovšem neruší. Hluk nedaleké autostrády je konstantní a po chvíli ho golfista nevnímá. Pomalu jej obejme klid vodní hladiny, na kterou pálí další a další tréninkový míček. Vítejte v pražské Krči na zámeckém drivingu Chateau St. Havel.

Když byly ještě stromy, oddělující areál od rušné dopravní tepny, obalené listím, táhla se po viaduktu řada kamionů. Po jejich odklonu na novou část městského obchvatu mají i trénující golfisté větší klid.

Ivana Peterková, manažerka hotelu a golfového klubu Chateau St. Havel.A klidní prý mohou být i řidiči. "Trefit se dá cokoli, ale odpaliště je dost daleko, takže míče na silnici nelétají," usmívá se manažerka Ivana Peterková (na snímku). Je manažerkou klubu i čtyřhvězdičkového hotelu, v nějž byl poloukrytý zámeček proměněn.

Pražáci o zdejším vodním odpališti ale dobře vědí. "Máme asi 140 členů, naším domovským hřištěm je Zbraslav. V příštím roce chceme našim lidem nabídnout zvýhodněné ceny i na další hřiště," prozrazuje manažerka.

Tréninkový golfový areál Chateau St. Havel.

Přestože je už pokročilý podzim a brzy padne tma, Zuzana Mašínová zahajuje trénink s dcerou jedné české celebrity. Ale pozor! Dětské kurzy, které zde nejúspěšnější česká profesionálka vede spolu se sestrou Kateřinou, jsou finančně dostupné a pro každého.

Uvnitř i venku

Pohled na opuštěnou zámeckou terasu směrem k rybníku, na jehož hladinu dopadají odlehčené míče, a také směrem k přilehlému anglickému parku vyvolává asociaci na letní venkovní posezení.

Tréninkový golfový areál Chateau St. Havel.

Peterková potvrzuje, že sem rádi jezdí nejen poobědvat zaměstnanci blízkých byznys center na Chodově a Pankráci, ale i posedět návštěvníci nejrůznějšího ražení, golfisté i negolfisté: "Není tady problém s parkováním a najde se tu i dost salonků pro uzavřenou společnost."

Lídr kampaně

Však je St. Havel vedle firemních golfových akademií charakterizován i svatebními hostinami. Jsou tu i další klasické tréninkovém plochy - chipping a putting. V příštím roce by mělo přibýt nové kryté odpaliště, po něm i separátní klubovna.

"Tady jste a nejste v Praze," říká průvodkyně areálem, o němž prozrazuje, že se mimo jiné stal nečekaným centrem kampaně Hraj golf, změň život: "Odučili jsme tu 760 lidí. A přihlásili se sami."

Tréninkový golfový areál Chateau St. Havel.

Z čehož je patrné, že vodní driving range není zase tak utajený, jak by se mohlo zdát. Zájemci o trénink z řad nováčků i pokročilých mají možnost vzít si lekce u některého z trenérů či cvičitelů, kteří mají se zdejším klubem smlouvu. Kdo absolvoval základní balíček v kampani, může zde v tréninku pokračovat a je vítán.

Poslední listopadovou neděli bude driving pro trénink uzavřen. Místní správce pořádá výlov kaprů. Areál už byl ale svědkem i výlovu holí, když se jeden hráč-potápěč snažil získat zpět kus svého nádobíčka.Najdete na iDNES.czmobilní verze