Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jídelníček vodáků před startem MS: Základ je nepřežrat se, říká Hradilek

18 2014
Deep Creek (Od naší spolupracovnice) - Těla mají vyrýsovaná, ale ve stravě se velmi neomezují. Vodní slalomáři potřebují k výkonu spoustu energie, která by jim v americkém Deep Creeku, dějišti letošního mistrovství světa, neměla chybět. Dnes jejich šampionát startuje kvalifikacemi.

„Nejlépe vaří Vítek,“ tvrdí trenér Jiří Prskavec o Vítu Přindišovi. Závodníci si v dřevěných domech, které připomínají horské chalupy v americkém stylu, totiž musí vařit sami. Ovšem jako nevýhodu to nevidí.

Kuchařský talent svého syna, vicemistra světa Jiřího Prskavce nevidí už otec v tak světlých barvách. „Jířa neumí uvařit vůbec nic. Ale je to alespoň dobrá myčka,“ pousměje se.

S čímž Přindiš, druhý v celkovém hodnocení Světového poháru, víceméně souhlasí: "Vaříme si spolu s Michalem Jáně a Tomášem Koplíkem. Jířa všechno připraví a uklidí.“

Kuchyně ve třech chatách, kde jsou závodníci ubytováni, jsou plně vybavené, a tak se v nich sportovci mohou realizovat. Na trzích nakupují lokální pochutiny. "Strašně dobré," povídá nejlepší kuchař výpravy. Před závody se nijak neomezuje, večer před kvalifikací mistrovství si naplánovali na jídelníček grilování a saláty.

„Koupili jsme speciální párky, ale nejradši mám pizzu,“ prozrazuje Prindiš. Na snídaně si dopřává nejraději vajíčka. „Moje oblíbené jídlo jsou špagety,“ prozrazuje kanoista Jan Mašek před startem kvalifikace. Naopak, Štěpánka Hilgertová preferuje před závody lehkou snídani, vločky nebo jiné cereálie.

„Nejlepší je nějaký jogurt s ovocem a vločkami,“ přemýšlí o svém jídelníčku obhájce titulu mistra světa, Vavřinec Hradilek. „Základ je nepřežrat se.“

Navzdory povinnostem s vařením se česká výprava vodních slalomářů shodne na tom, že se jim pobyt v Deep Creeku líbí. „Rozhodně, já jsem tady nadšený. Když to srovnám s loňskem, nervozita vůbec není, zatím jsme jako na dovolený, jen si chodíme zajezdit na vodu,“ uzavírá Prskavec.

Trenéři v čele s Jiřím Pulterou jsou s letošní výpravou zatím spokojení. „Oni nás jen chválí. Jen nám občas říkají, abychom tolik nejedli,“ směje se Přindiš.Najdete na iDNES.czmobilní verze